• Reklam
Reklam
Reklam

‘Gelin ve yapabileceklerimize inanın’

CHP Adapazarı Belediye Başkan Adayı İsmail Kılıç, Yağcılar, Ankara Caddesi, Ozanlar ve Oto Pazarı bölgelerinde seçim çalışmalarına devam etti.

‘Gelin ve yapabileceklerimize inanın’

CHP Adapazarı Belediye Başkan Adayı İsmail Kılıç, Yağcılar, Ankara Caddesi, Ozanlar ve Oto Pazarı bölgelerinde seçim çalışmalarına devam etti.

‘Gelin ve yapabileceklerimize inanın’
17 Mart 2019 - 22:20
Reklam

KARIŞ KARIŞ GEZİYOR
31 Mart seçimlerine sayılı günler kala CHP Adapazarı Belediye Başkan Adayı İsmail Kılıç, seçim çalışmalarına bütün hızı ile devam etti.
 
Kılıç, Ozanlar’da kahve konuşması ve esnaf ziyareti gerçekleştirirken Yağcılar ve Ankara Caddesinde de dükkanları ziyaret etti. Oto Pazarı’nda ise vatandaşlarla buluşan Kılıç, seçimler için destek istedi. Kılıç’a çalışmalarında CHP Adapazarı İlçe Başkanı Fatma Kurtuluş ve Adapazarı Belediyesi Meclis Adayları da katıldı.
 
DEĞİŞİM DİYECEK
31 Mart’a ait inançlarının her geçen gün daha da arttığını ifade eden Kılıç, “Seçim çalışmaları kapsamında ziyaret ettiğimi vatandaşlarımızın büyük çoğunluğu bu seçimin ne kadar önemli olduğunun farkında. Hemen herkes mevcut iktidara ve yerel yönetimlere bir cevap vermesi gerektiğini biliyor. Biz insanların karşısına üreten projelerle bir umut olarak çıkıyoruz. Onlara projelerimizden bahsediyor, ayakları yere basan hayallerimizden söz ediyoruz. Halkın iradesi sandıkta değişim diyecek. Bu ithal düzeni böyle gitmez” dedi.
 
TARİH FIRSAT KAÇIRILMIŞTIR
Kılıç ayrıca şunları kaydetti: “15 yıldır devam eden inşaat sektörü furyasında, Serdivan’da ve Adapazarı’nda, sürekli birinci sınıf tarım arazilerinin imara açılması neticesinde, inşaat sektörüne konut arazisi arz edilmesi, hem toprağımızın betona boğulmasına hemde Adapazarı’nın depremde yıkılan binalarının arsalarının boş kalmasına sebep olmuştur. Bu tarım arazileri imara açılmasaydı, hem toprağımız korunmuş hemde Adapazarı’nda depremde yıkılan, Adnan Menderes ve İnönü Caddeleri üzerindeki arsalarımıza inşaatlar yapılacağı gibi 1930 ve 40’ların sokaklarının çehresi değişerek modern bir şehre kavuşabilirdik. Serdivan’da Tarım arazilerimiz yok edilirken, konut apart, AVM, kafeterya ve sağlık ilçesi oluşturulmuş, böylece Adapazarı ticaret alanları insandan yaşam alanlarından soyutlandırılmıştır. Ticaretin ömür törpüsü olmasına en büyük etken; bilerek yada bilmeyerek yapılan bu hatalar zinciri neticesinde Adapazarı’nda esnaf birbirini ağırlar hale gelmiştir. İnşaat furyası döneminde, inşaat sektörünün de yerelde krize girmesine etken olmuştur.”
 
ESNAF KAZANSIN
Kılıç sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz esnafın, çiftçinin Adapazarı’nın ve Adapazarlının Sakaryalının ülke ekonomisinin kazanacağı projelerle geliyoruz. Sadece asfalt atacağız, park yapacağız, imar planlarını düzenleyip Adapazarı’na modern bir şehircilik hayata geçireceğiz demiyoruz. Biz sosyal belediyecilik ile herkesin sorunlarına çözüm üreten bir modeli uygulayacağız. Çiftçimizin sorunları çok net,  Yerli Tohumluk üreten çiftçi yeniden kazanacak. Ürünün üretiminden tutun, ürün satışına kadar çiftçiye yol gösterecek projeler geliştirecek olan Tarım Destek Ofisimiz iş başında olacak. Esnafımız için Yatırım Destek Ofisimizi kuracağız. Bakın ben bir Ekonomi Bilim uzmanı be hesap adamıyım Bu esnaf nasıl daha çok kazanır, nasıl yeni cazibe merkezleri oluşturulur, bir şehir nasıl markalaşır bunu çok iyi biliyorum. Hep birlikte Adapazarı’nda büyük bir uyanışı harekete geçireceğiz.”
 
AYAKLARI YERE BASAN PROJELER
Kılıç son olarak ise şöyle konuştu: “Eski Sakarya Köprüsü çevresinde piknik alanları, nehir üstü iskeleler, yürüyüş yolları, 7 gün açık Eko Pazar ve rekreasyon projemiz var. Yeni cazibe merkezleri oluşturma çalışmalarımız var. Yatırım Destek-Dış Ticaret ve Tarım Destek Ofislerimiz ile Yazılım Kampüsümüz başlı başına olağanüstü projeler. Ben şunu yapacağız, bunu yapacağız diyerek proje üretmek için proje üretmiyorum. Bizim ayaklarımız yere sağlam basıyor. İhtiyaç ne ise ona uygun proje üretmek ve şehre kazandırmak istiyoruz. Semt sahaları ile mahalle kültürünü yaşatacak, her mahalleye kreş açacak, ulaşıma müdahale edecek, kültür sanatı önemseyerek sanat sokağı gibi alanlar kazandıracak, sportif faaliyetleri önemseyeceğiz. Gelin ve yapabileceklerimize inanın.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Panik yaşandı
Panik yaşandı
Trafik ulaşıma kapandı
Trafik ulaşıma kapandı