banner2

banner1

banner22

Soruşturma başlatıldı

Ferizli L Tipi Cezaevi’nde 10 gün önce meydana gelen intihar ve kaza olaylarının ardından bugün öğle saatlerinde R.A., isimli bir mahkum boğazı kesilmiş bir halde bulundu. Cezaevi görevlileri tarafından ilk müdahalesi yapılan mahkumun tedavisi sürüyor.

Ferizli 17.11.2019, 21:09 Editör: Ebru Bulut
Soruşturma başlatıldı
banner48

7 Kasım tarihinde Ferizli İlçesindeki Ferizli L Tipi Kapalı Cezaevi’nde Kerim Güleç(25) isimli mahkum kendisini tuvalette asarak intihar etmesi ve aynı dakikalarda Sadık G.(26) isimli bir başka mahkumun balkondan düşerek yaralandığı olaylarının ardından bir başka olay da bugün 15.30 sıralarında aynı cezaevinde koğuşlar bölümünde meydana geldi.

Edinilen bilgilere göre meydana gelen olayda cezaevi görevlileri R.A isimli bir mahkumu kesici bir aletle boğazından yaralanmış halde yerde hareketsiz yatarken buldu. R.A'ya ilk müdahale yapan görevliler durumu sağlık ekiplerine haber verdi. Yerde kanlar içinde kalan R.A, ihbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekiplerinde yapılan müdahale ardından Ferizli İlçe Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada ilk müdahalesi yapılan R.A daha sonra Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Yetkililerce olayın intihar olma ihtimali üzerinde durulurken Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı'na bağlı cezaevi savcısının talimatıyla konuyla ilgili soruşturma başlattı.

Yorumlar (0)