banner2

banner1

banner22

Soğuk kendini savundu!

Şikayetleri değerlendiren İçişleri Bakanlığı, Belediye Başkanı Ahmet Soğuk ve aralarında eski ve yine meclis üyesinin de bulunduğu 26 kişi hakkında soruşturma izni verdi.

Ferizli 18.07.2018, 18:17
Soğuk kendini savundu!
banner48

ŞİKAYET DİLEKÇESİ VERİLDİ

İçişleri Bakanlığı'na bir süre önce Ferizli Belediyesi ile ilgili 4 maddelik bir şikayet dilekçesinin teslim edildiği ortaya çıktı.

MÜFETTİŞ GÖREVLENDİRDİ

Bakanlık, iddiaların gerçek olup olmadığının ortaya çıkarılması için belediyede inceleme yapmak üzere bir müfettiş görevlendirdi.

RAPOR BAKANLIĞA SUNULDU 

Belediye meclisi ve iddialarda yer alan birimlerde gerekli incelemeyi yapan bakanlık müfettişi, şikayetle ilgili hazırladığı raporu yeniden bakanlığa sundu.

5 SAYFALIK KARAR TEBLİĞ EDİLDİ

İnceleme yapan bakanlık, belediyeye 5 sayfalık bir karar yazısı tebliğ etti. Karara göre, iddiaların yazılı olduğu 4 maddeden belediye başkanı Ahmet Soğuk hakkındaki 1 maddeye soruşturma izni verildi.

7 PERSONEL,19 ESKİ VE YENİ MECLİS ÜYESİ 

Yürütülecek olan soruşturma kapsamında, 7 belediye personeli, 10 mevcut Ak Parti meclis üyesi ve 9 eski meclis üyesi olmak üzere toplam 27 kişi hakkında inceleme yapılacağı öğrenildi.

MUHALEFETTE ONAY VERDİ

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Soğuk, şikayete konu olan değişikliklere muhalefet meclis üyelerinin de onay verdiğini ileri sürerek; "5 binlik planı Büyükşehir yapar, binlik planı biz yaparız. Bizimle ilgili yazılanlar tek taraflı yazılıyor. Bunu meclis üyeleriyle birlikte yaptık. Buna muhalefet partisi meclis üyeleri de onay verdi” dedi. 

Yorumlar (0)