banner2

banner1

banner22

İddialara cevap verdi

Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu kapalı Pazar yeri hakkında sosyal medyada çıkan iddialara Haberlisin.com’a özel yaptığı açıklamalarda cevap verdi.

Ferizli 06.07.2021, 14:07 Editör: Aysima Kortak
İddialara cevap verdi
banner48

KAÇTIĞI İDDİA EDİLDİ

Gün içerisinde sosyal medyada dolaşan dedikodularda Ferizli Kapalı Pazaryeri’nin müteahhidinin kaçtığı ve projenin yarım kaldığı iddia edilmişti. Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu kapalı Pazar yeri hakkında sosyal medyada çıkan iddialara Haberlisin.com’a özel yaptığı açıklamalarda cevap verdi. Gündoğdu, “İddialar asılsız. Konu Yüksek Fen Kurulu’nda” dedi.

“DAHA FAZLA PARA İSTEDİLER”

Başkan Gündoğdu, “İhale sürecine göre Pazar yerimizin 31 Mart’ta teslim edilmesi gerekiyordu. Biz projede bazı değişikliklere gittiğimiz için yüklenici firmaya 45 gün ek süre verdik. Firma yapıyı 45 gün içerisinde de tamamlayamadı ve maliyetlerin yükseldiğini söyleyerek proje için daha fazla para istedi. Reddettik” dedi.

“BAKANLIĞIN KARARINI BEKLİYORUZ”

Başkan Gündoğdu, “İşin başında ihale yapılmış, bedeli budur denilmiş, imzalar atılmış, işin yüzde 80’i tamamlanmış. Bu saatten sonra maliyetler yükseldi denilip de daha fazla para istenir mi? Şuan geçen her güne karşılık firmaya ceza yazılıyor. Müteahhit kaçtı iddiası asılsız. Konuyu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Yüksek Fen Kurulu’na taşıdık. Onun kararını beklediğimiz için inşaat durmuş durumda” ifadelerine yer verdi.

“HAK EDİŞ ÖDEMESİ YAPIYORUZ”

Gündoğdu, “Kaldı ki müteahhit işini tamamlamadan bırakabilirdi de. Bunlar karşı karşıya geldiğimiz yaşanabilecek durumlar. Ama yapmadığı işin karşılığının ödenmesi gibi bir durum yok. Biz projenin tamamlandığı kısım kadar hak ediş ödemesi yapıyoruz. Müteahhitin kaçması gibi bir durum şuan söz konusu değil. Yüksek Fen Kurulu’nun vereceği karar sonrası firma ile sözleşmemizi fesih yoluna gidebiliriz” dedi.

“EN İYİ ŞEKİLDE BİTECEK”

Başkan Gündoğdu, “Dediğim gibi konu Yüksek Fen Kurulu’nda inceleniyor. Yüksek Fen Kurulu ya bize istenilen fiyat artışını uygun bulduk öde diyecek ya da firmaya inşaatı bitir, bitirmezsen kalan kısmı hak edişinden düşüp projeyi başka firmaya devret diyecek. Bu Pazar yeri tamamlanacak. Malzemelerin kaçırıldığı iddiaları da gerçek değil. Belediye olarak hırsızlığa karşı malzemeleri müteahhidin pazar yerindeki bekçisinin kontrolünde tutanak ile kayıt altına alarak daha korunaklı bir yere naklettik. Vatandaşlarımıza bu hizmeti en iyi şekilde ulaştıracağız. Biz hizmet, başkaları fitne üretiyor” dedi.

Yorumlar (0)