banner2

banner1

banner22

Ferizli’de terfi merkezi kurulumları başladı

Ferizli ve Söğütlü’de yapımı devam eden 45 milyonluk altyapı projesiyle bağlantılı olarak bölgeye hizmet verecek olan 3 adet paket terfi merkezinin montaj çalışmaları SASKİ, tarafından devam ediyor. Kurulumu kısa sürede tamamlanacak olan paket terfi merkezleri sayesinde Ferizli atıksuları Karaman Atıksu Arıtma Tesisi’ne ulaşacak.

Ferizli 15.07.2020, 14:10 Editör: Aysima Kortak
Ferizli’de terfi merkezi kurulumları başladı
banner48

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Ferizli ve Söğütlü’de yapımı devam eden 45 milyonluk altyapı projesi kapsamında 3 adet paket terfi merkezinin kurulum çalışmalarına başlandı. Şebeke imalatı ve hat çalışmaları tamamlanan proje dahilinde bölgeye kazandırılan 3 adet paket terfi merkezi ile Ferizli’de toplanan atıksular Karaman Atıksu Arıtma Tesisi’ne ulaşacak. Gelecek nüfus potansiyeli düşünülerek hayata geçirilen proje sayesinde bölgede uzun yıllar boyunca altyapı problemi yaşanmayacak.

PROJELERİMİZ DOĞAYA YATIRIMDIR

SASKİ tarafından yapılan açıklamada, “Son teknolojiye sahip atıksu arıtma tesislerimiz sayesinde şehrimizin atıksularını fiziksel ve biyolojik arıtma işlemlerinin ardından doğaya deşarj ediyoruz. Bir tanesinin montajı tamamlanan, ikisinde montaj çalışmaları devam eden paket terfi merkezlerimiz sayesinde Ferizli’nin atıksuları da Karaman Atıksu Arıtma Tesisi’ne ulaşacak. Gerekli işlemlerden geçirilen atıksular daha sonra temiz su olarak doğaya kazandırılacak. Şehrin altyapı ağını her geçen gün daha güçlü hale getirirken aynı zamanda projelerimizde doğaya da yatırım yapıyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar (0)