banner2

banner1

banner22

Ferizli'de lağım suyu sağlığı tehdit ediyor

Ferizli ilçesinde açıkta akan lağım suyu bölge halkının sağlığını tehdit ediyor. Konu ile ilgili açıklama yapan İYİ Parti Ferizli İlçe Başkanı Akın Özdemir; “İnci sokakta yaşayan vatandaşlarımız, açıkta akan lağım suyundan dolayı büyük sıkıntı yaşıyor. Bölge halkı, açıkta akan lağım suyu nedeniyle hastalık kapmaktan korkuyor” dedi.

Ferizli 16.02.2021, 13:12 Editör: Ebru Bulut
Ferizli'de lağım suyu sağlığı tehdit ediyor
banner48

HASTALIK KAPIDA

Ferizli ilçesi Karanfil blokları 45 İnci Sokakta yaşayan vatandaşlar, oturdukları sitenin kanalizasyon ve atıksu hatlarının müteahhit tarafından tamamlanmadığını, ama belediyenin oturma izni verdiğini dile getirdiler. Konu ile ilgili açıklama yapan İYİ Parti Ferizli İlçe Başkanı Akın Özdemir, çevrede bulunan meskenlerin tüm atık sularının site yanında bulunan bölgeye aktığını ve diğer evlerin atık suyu ile birleşip kendiliğinden kanal oluşturduğunu belirterek; “İnci sokakta yaşayan vatandaşlarımız, açıkta akan lağım suyundan dolayı büyük sıkıntı yaşıyor. Bölge halkı, açıkta akan lağım suyu nedeniyle hastalık kapmaktan korkuyor. Konu ile alakalı İl Sağlık Müdürlüğüne dilekçe verildi. Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğünden gelen cevapta ise teknik ekip tarafından incelemelerin yapıldığı ve atık suyu hattı olmayan sitenin yazılı ve sözlü olarak uyarıldığını belirttiler” dedi.

“VERİLEN CEVAPLAR HAVADA KALMIŞTIR”

İYİ Parti Ferizli İlçe Başkanı Akın Özdemir, Ferizli Belediye Başkanlığına imar planındaki kadastral yolun açılması ile alakalı yazı yazıldığını belirterek: ''Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğünden gelen yazıda Kadastral yolun açılması ile birlikte, yolun hazır hale gelmesi ile kanalizasyon için gerekli çalışmaların yapılacağı belirtildi. Ama yaklaşık olarak 2 aydır hiçbir gelişme yok. Yazdığımız dilekçeler, verilen cevaplar havada kalmıştır” ifadelerini kullandı.

HİÇ BİR ÇALIŞMA YOK

Mahalle sakinleri yaptıkları açıklamada lağım suyunun dışarıya aktığını ve dilekçe verilmesine rağmen yetkilerin hiç bir çalışma yapmadıklarını belirterek: "Bu lağım dışarıya bu şekilde akıyor. Lağım suları açıkta olup böyle dışarı akınca dışarıda dahi duramıyoruz. Biz buranın kapatılmasını istiyoruz. Bizim yetkililerden isteğimiz budur" şeklinde konuştu.

''MİLLETİ AVUTTULAR''

Aynı mahallede yaşayan bir vatandaş ise: "Buradan devamlı hastalık ürüyor. 1 -2 aydır buraya kanalizasyon yapılacak diye milleti avuttular. Bizimle kimsenin ilgilendiği yok. Bu mahalleye ceza verilmiş gibi hissediyoruz. Açıkta lağım olunca millet balkonunda dahi çıkamıyor” dedi.

VATANDAŞ BEZDİ

İYİ Parti Ferizli İlçe Başkanı Akın Özdemir: ''SASKİ ve Ferizli Belediyesine yapılmış olan şikayet ve dilekçelerden sonra, hiç bir ilerlemenin olmaması vatandaşı bezdirmiştir. Yetkili kurumlar suçu ve görevi birbirlerine atar olmuşlardır” ifadelerine yer verdi.


Yorumlar (0)