banner2

banner1

banner22

Cami bahçesindeki ağaçları kestiler

Ferizli İlçesine bağlı Gölkent Mahallesi’nde bulunan çocuk parkındaki yetişkin çam ağaçları, kimliği belirsiz kişiler tarafından kesildi. Vatandaşlar duruma tepki gösterirken bu kez de cami bahçesindeki ağaçlar kesildi.

Ferizli 08.09.2021, 13:59 Editör: Ebru Bulut
Cami bahçesindeki ağaçları kestiler
banner48

AĞAÇLARI KATLETTİLER!
Ferizli İlçesine bağlı Gölkent Mahallesi’nde akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Uzun yıllardır çocuk parkı olarak kullanılan alanda bulunan yetişkin çam ağaçları, kimliği belirsiz kişilerce kesildi. Mahallede yaşayan vatandaşlar duruma tepki göstererek olayı muhtara anlattı. İddialara göre; mahalle muhtarı gerekli izinlerin alındığını belirterek ağaçların camiye yardım amacıyla kesildiğini ve buradan gelecek parayla cami bahçesine sundurma yapılacağını söyledi.

 

BU KEZ CAMİ BAHÇESİ!
Yaşanan olayın ardından vatandaşlar durumu Ferizli Belediyesi’ne ileteceğini belirterek kesim alanından ayrıldı. Olayın yaşandığı günün ertesinde yine şoke eden bir olay gerçekleşti. Aynı kişiler, bu kez cami bahçesi olarak bilinen alandaki ağaçları da kesti. Duruma tepki gösteren vatandaşlar yaşanan olayın fotoğraflarını çekerek Haberlisin.com Haber İhbar Hattına gönderdi. Yakın zamanda yaşanan orman yangınlarını hatırlatan okurumuz; “Orman yakanlardan ne farkları kaldı? Kaç yıllık olgun ağaçları hiç acımadan kestiler. Çocuk bahçesindeki ağacı, cami bahçesindeki ağacı kestiler. Kimse umursamıyor” dedi.

 

ŞİMDİ NE OLACAK?
Yaşanan olayın ardından editörlerimizin ulaştığı Ferizli İlçe Müftülüğü, konuyla ilgili olarak bir açıklama yapmazken kesilen ağaçların hem çocuk parkından hem de Gölboyu Cami bahçesinden alındığı öğrenildi.

Yorumlar (0)