banner2

banner1

banner22

Ücretsiz dezenfeksiyon yapıyor

Erenler İlçesi Atatürk Sanayi’nde dükkanı bulunan Berat Güven isimli esnaf, koronavirüs nedeniyle satın aldığı dezenfektan malzemeyle önce komşularının araçlarını daha sonra ise dükkanına gelen herkesin aracını ücretsiz dezenfekte etmeye başladı.

Erenler 21.07.2020, 16:21 Editör: Aysima Kortak
banner48

Erenler İlçesinde bulunan Atatürk Sanayinde oto yıkama ve uygulama merkezi işleten Berat Güven isimli esnaf, koronavirüs salgını sonrasında araçlarını dezenfekte etmek için aldığı dezenfektan ve uygulama makinesiyle önce sanayideki komşularının araçlarını daha sonra ise kendisine ve komşularına gelen müşterilerin araçlarını ücretsiz şekilde dezenfekte etmeye başladı. Olumlu tepkiler alan ve ücret kabul etmeyen Berat Güven, kendisine adres soran araç sürücülerine bile çay ikram ederek 5 dakikada araçlarını dezenfekte etmeye başladı.

“ZOR SÜREÇTE BİR DESTEĞİMİZ OLSUN İSTEDİK”

Vatandaşlardan olumlu tepkiler aldığını belirten Berat Güven, “Covid-19 nedeniyle zorlu bir dönemden geçtik. Bu süreçte bizimde ülkemize, milletimize, arkadaşlarımıza desteğimiz olsun istedik. Bu destek de dezenfekteyle başladı. Dezenfekte ilaçlarımızı aldık. İlk önce esnaflarımızın, arkadaşlarımızın gündelik bindikleri araçlarına dezenfekte yapmaya başladık. Bu gitgide gelişti. Gelişince kendi araçlarımız, müşteri araçlarımız, dış yıkamaya gelen araçlarımıza bile ‘vaktiniz varsa gelin bir çay için o arada aracınıza dezenfekte yapalım’ diyerek uygulama yaptık. Uygulamamız çokta rehavet gördü. Bu uygulamayı hiçbir karşılık beklemeden bizim için, vatandaşlarımız için, arkadaşlarımız için tamamen ücretsiz yaptık. Bu dönemde arkadaşlarımıza bizimde bir yardımımız  olsun istedik. Sokaktan geçerken adres soran insanlara bile ‘aracınızı dezenfekte edelim’ dedik. Çokta güzel oldu. Gün geçtikçe bu uygulamaya devam ediyoruz. Yoğun bir talep var” dedi.

“ÇAYIMIZI İÇİN, BİZDE O ARADA ARACINIZI DEZENFEKTE EDELİM”

Vatandaşların ücretsiz olması nedeniyle ilk başta çekindiğini belirten Güven, “Neden bunu ücretsiz yapıyorsunuz? Acaba bunda başka bir şey mi var? diye sordular ama bu süreçte bizimde bir katkımız olsun istedik ve bunun için bu uygulamayı gerçekleştirdik. Uygulamayı yapmaya devam ediyoruz. Çok güzel sonuçlar, mesajlar alıyoruz. Çok fazla bir talep oldu. İşletmemize herkes gelebilir, herkesi beklerim. Uygulamamız tamamen ücretsizdir. Hiçbir şekilde ücret talep etmeden gelip çayımızı için, bizde o arada aracınızı dezenfekte edelim. Bu zorlu dönemde bizimde bir katkımız olsun istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)