banner2

banner1

banner22

Türkiye’de ilk!

Erenler İlçesinde İlhan Cirit ve kardeşi Enes Cirit tarafından yaklaşık 3 yıl önce kurulan Rüzgaras Metal Sanayi isimli şirket, Yol Güvenliği Uzmanı Mert İntepe’nin de desteğiyle emniyet kemerinin öneminin anlatılması için Türkiye’de ilk kez takla atma simülatörü yaptı.

Erenler 22.01.2020, 09:32 Editör: Ebru Bulut
banner48

HABER // R. Kaan Oktar

TÜRKİYE’DE İLK!

Erenler İlçesinde çalıştıkları firmadan ayrılan İlhan Cirit ve Enes Cirit isimli 2 kardeş tarafından yaklaşık 3 yıl önce açılan ve kısa sürede çok sayıda otomotiv firmasına parça üretmeye başlayan Rüzgaras Metal Sanayi isimli şirket, Yol Güvenliği Uzmanı ve Güvenli Sürüş Eğitmeni olan ayrıca 2013 yılı sonunda ‘Trafik Kazaları Bilirkişisi’ olarak atanan Mert İntepe ile birlikte Türkiye’deki eğitimlerde kullanılmak üzere ilk kez takla atma simülatörü yaptı. Tamamen yerli olarak Sakarya’da üretilen ve yerli motor kullanılan simülatöre; daha önce kaza yapmış bir otomobil alınarak bağlandı. Yaklaşık 2 ay gibi kısa bir sürede ana hatları tamamlanan simülatör, çevredeki işletmelerinde büyük ilgisini çekti. Takla atan bir otomobilde olmanın ve emniyet kemeri takmanın önemini anlatan simülatörün kısa sürede tamamlanacağını belirten İşletme sahibi İlhan Cirit, ayrıca kısa süre önce çarpma simülatörü için çalışmalara başladıklarını belirtti.

“EMNİYET AMAÇLI İLK PROJEMİZ”

Konuyla ilgili olarak konuşan İşletme sahibi İlhan Cirit, “3 yıl önce, 26 Ekim 2017’de kurduk firmamızı. 26 adet kurumsal firmaya talaşlı imalat yapıyoruz. Bu proje bizim emniyet amaçlı yapmış olduğumuz ilk proje. Bu projeyi sosyal medya paylaşımlarımızdan gören herkes burada proses üzerinde test yapmak istiyorlar, bizde her gelene kapımızı açıyoruz. Bu proje emniyet amaçlı olarak yaptığımız ilk projemiz. Burada emniyet kemerinin önemini gösteriyoruz, bu projeyle birlikte trafikte olan herkes emniyet kemerinin önemini görecek. Bununla birlikte emniyet kemerini takmamanın nelere sebep olacağını gösteren bir proje oldu bu. Sürekli gelip bu projeyi test etmek isteyen insanlar oluyor, test edenler emniyet kemerinin önemini söylüyor.” dedi.

“HEDEF ÖLÜMLÜ TRAFİK KAZALARINI AZALTMAK”

Projeye destek veren ve Türkiye genelinde çok sayıda önemli projeye imza atan Yol Güvenliği Uzmanı ve Güvenli Sürüş Eğitmeni Mert İntepe, “Yaklaşık 25 yıldır yol güvenliği üzerinde çalışıyorum ve asıl amacım Türkiye’deki ölümlü trafik kazalarını önlemek. Bugün bir gururumuz var, Sakarya’dayız ve dünyanın en önemli otomotiv markalarına ürün üreten bir üreticiyle birlikte tüm mühendisliği kendimize ait olan; cıvatasından demir işçiliğine, motoruna kadar ne görüyorsanız artık simülatörümüzü de Türkiye’de kendimiz yapıyoruz. Bu gururu sizlerle paylaşmak istedik. Yol güvenliğinde yeni bir sosyal sorumluluk hareketi yapıyoruz; hedef ölümlü trafik kazalarını azaltmak.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
Enver ocak 9 ay önce
Kardeşim başarıların daim olsun ülkesine faydalı bir işletme sahibi olman beni gururlandırdı