banner2

banner1

banner22

Soydaşlarımızla bir araya geldiler

Erenler Belediyesi’nin Makedonya Kırçova bölgesindeki Baçista, Çolopesi, Lisiçani, Bisinçi ve Mamude köylerinde verdiği iftarlar kardeşliğin sembolü oldu.

Erenler 29.05.2018, 13:16
Soydaşlarımızla bir araya geldiler
banner48

Erenler Belediyesi bu yıl ilk defa Makedonya, Kırçova şehrinin kırsal bölgelerindeki köylerde kurduğu iftar sofralarında soydaşlarımız ile bir araya geldi. Kardeşlik Sofrasını Balkanlara taşıyan Erenler Belediyesi heyetine Erenler Belediyesi Başkan Yardımcı Muhammet Kıratlı öncülük ederken Erenler Kızılay Şube Başkanı Ahmet Özgedik de heyet içerisinde yer aldı.

Kimsenin Gitmediği Köylere Gidildi

Erenler Belediyesi, özellikle bugüne kadar kimselerin gitmediği şehir merkezlerine uzak kırsal bölgelerdeki köylerde 5 akşam yaklaşık 2 bin kişiye iftar verdi. Kırçova ilinin Baçista, Çolopesi, Lisiçani, Bisinçi ve Mamude köylerinde gerçekleşen iftarlara katılan soydaşlar aynı sofralarda buluşmanın paylaşmanın keyfine vardılar.  

 “Yalnız olmadıklarını hissettirmek adına buradayız”

Balkanlarda yaşayan Türk soydaşların yalnız olmadığının altını çizen Başkan Yardımcısı Kıratlı, “Ecdat yadigârı bu topraklarda soydaşlarımız Müslüman ve Türk oldukları için zulümlere maruz kaldılar. Buradaki kardeşlerimiz yalnızlaştırıldılar. Biz Erenler Belediyesi olarak yalnız olmadıklarını her daim onların yanında olduğumuzu hissettirmek adına buradayız. Biz özellikle şehir merkezlerinden uzak bugüne kadar gidilememiş yoğun olarak Türk soydaşlarımızın yaşadığı köylere iftar sofralarımızı taşıyarak buradaki kardeşlerimiz ile kucaklaşmak hasret gidermek istedik” dedi.

“Erenler Belediyesine Şükranlarımı Sunuyorum”

İftar programlarının yanı sıra bölgede bulundukları süre içerisinde çeşitli ziyaretlerde bulunan Başkan Yardımcısı Kıratlı ile Erenler Kızılay Şube Başkanı Ahmet Özgedik, Makedonya Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı İsmail Aliiji ve Makedonya MGK Üyesi Furkan Ceko ile bir araya geldi. Ziyarette Ceko ve Aliiji yaptıkları açıklamalarda Türkiye’den birçok belediyenin buralarda iftar verdiğini hepsine ayrı ayrı teşekkür ettiklerini. Ancak Erenler Belediyesinin verdiği iftarların ayrı bir önem arz ettiğini belirttiler. Ceko ve Aliiji Erenler Belediyesi, kimsenin gitmediği gelmediği özellikle kırsal bölgelerde yaşayan Türklerin ayağına gitmesi o köylerde iftar vermesini son derece anlamlı bulduklarını söyleyerek Erenler Belediyesine Belediye Başkanı Cavit Öztürk’e şükranlarını sundular.

Balkanların tek Türk takımı ile bir araya geldiler

Makedonya’da bulundukları süre içerisinde Gostivar Genç Kalemler Derneğini de ziyaret eden heyet, Makedonya Futbol Federasyonu 2. Ligine yükselme başarısını gösteren Balkanların tek Türk takımının yönetici, teknik kadro ve oyuncuları ile bir araya gelerek takımı başarılarından dolayı tebrik ettiler.

Yorumlar (0)