banner2

banner1

banner22

Projeler tam not aldı

Cavit Öztürk Ekinli Ortaokulu’nda bilimsel ve teknolojik çalışmaların yer aldığı TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarını gezdi.

Erenler 09.05.2018, 14:51
Projeler tam not aldı
banner48

Erenler İlçesi Ekinli Ortaokulunda düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarının açılışına İlçe Kaymakamı Salih Karabulut, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Koray Oktay Özten ile birlikte okul idaresi, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Projeler sergilendi

Okul öğrencilerinin sergiledikleri halk oyunu gösterisi ile başlayan programda Başkan Öztürk beraberinde İlçe Kaymakamı Karabulut ile birlikte TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarının açılış kurdelesini keserek öğrencilerin büyük özveri ile hazırladıkları el sanatları sergisini gezdikten sonra öğrencilerin yapmış oldukları bilimsel ve teknolojik çalışmaları inceledi. Yaptıkları projeleri okulda sınıflarında sergileyen öğrenciler protokol üyeleri ve davetlilerden tam not aldı.

‘Üretken nesiller yetişiyor’

Yapılan projelerin araştırmacı ve üretken bir neslin yetişmesine katkı sağladığını dile getiren Başkan Öztürk “ Bu tarz bilim ve teknoloji faaliyetler öğrencilerimizin hayal gücünü geliştirerek araştırmacı ve üretken nesillerin yetişmesine fayda sağlamaktadır. İnşallah öğrencilerimiz aldıkları eğitimler ile ileride daha büyük projeler ortaya koyarak ilçemizin gelişmesine de faydalı olacaklar” dedi.

Yorumlar (0)