banner2

banner1

banner22

Makedonya'da Ramazan'ı yaşattılar

Erenler Kızılay'ı “Ramazan'ı Bu Hilalin Altında Paylaşalım” sloganıyla başlatılan yardım çalışmaları kapsamında Makedonya’da iftar sofraları kurdu.

Erenler 30.05.2018, 10:38
Makedonya'da Ramazan'ı yaşattılar
banner48

Türk Kızılay’ı tarafından "Ramazan'ı Bu Hilalin Altında Paylaşalım" sloganıyla başlatılan yardım kampanyası kapsamında Erenler Kızılay’ı, Erenler Belediyesi ile ortaklaşa gerçekleştirdikleri iftar programları ile Makedonya’nın Kırçova bölgesinde Baçista, Çolopesi, Lisiçani, Bisinçi, Mamude, Baçista ve Çolopesi köylerinde iftar sofraları kurdu.

TÜRK KARDEŞLERİMİZE İFTAR SOFRALARI KURDUK

Erenler Kızılay’ı Temsilcisi Ahmet Özgedik yaptığı açıklamada, “Türk Kızılay’ı Genel Merkezimizin "Ramazan'ı Bu Hilalin Altında Paylaşalım" sloganı ile başlattığı çalışmalar kapsamında bizde Erenler Kızılay’ı olarak Erenler Belediyesi ile ortaklaşa bir çalışma ile Makedonya’da Türk soydaşlarımızın yoğun olarak yaşadığı bölgelerde iftar sofraları kurduk” dedi.

SEVİNÇ GÖZYAŞLARI İLE KARŞILADILAR

İftar programlarının özellikle kırsal bölgelerde gerçekleştiğinin altını çizen Özgedik “Sofralarımızı özellikle bu güne kadar gidilmemiş ancak yoğun bir Türk nüfusa sahip köylere kurduk. Buralarda yaşayan soydaşlarımızın bizleri gördüklerinde bağırlarına basarak yaşadıkları o büyük sevinç ve gözyaşları bizlerin de inanılmaz duygulu anlar yaşamamıza vesile oldu. Erenler Kızılay’ı olarak Erenler Belediyesi ile birlikte gerçekleştirdiğimiz bu çalışmalarımızda desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Belediye Başkanımız Cavit Öztürk’e ve bizleri burada yalnız bırakmayan Başkan Yardımcımız Muhammet Kıratlı’ya Kızılay’ımız adına teşekkür ediyorum” şeklinde ifadelerde bulundu.

 

Yorumlar (0)