banner2

banner1

banner22

Kılıç’tan karantina açıklaması

Erenler Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile Erenler de 5 binada bulunan 13 dairenin karantinaya alınması konusunda açıklama yapan Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, “Karantinadaki vatandaşlarımız ile süreci birlikte atlatacağız.” dedi.

Erenler 13.05.2020, 16:07 Editör: Ebru Bulut
Kılıç’tan karantina açıklaması
banner48

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, Erenler Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile Erenler Mahallesinde 5 binada bulunan 13 dairenin karantinaya alınmasına ilişkin yaptığı açıklamada, “Karantina kararı alınmasıyla birlikte karantinadaki vatandaşlarımıza erzak ve temel ihtiyaçları konusunda Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz çalışmalarını sürdürüyor.” dedi.

“58 VATANDAŞIMIZ İLE İRTİBATTAYIZ”

Başkan Kılıç açıklamasında şu ifadeler yer verdi, “Erenler Mahallemizde 5 binada bulunan 13 dairede alınan karantina kararının ardından ekiplerimiz karantinadaki 58 vatandaşımız ile irtibatta. Karantina süreci kapsamında hemşehrilermizin destekçisi olacağız ve süreci birlikte atlatacağız inşallah. Umuyoruz ki en kısa sürede bu süreci atlatacağız. Unutmayalım ki Covid-19 alacağımız tedbirlerden daha büyük değildir.” dedi.

NE OLMUŞTU?

Erenler İlçesi Merkez Mahallede Küçüktepe mevkiinde yaşayan yaşlı adam, Covid-19 belirtileri gösterdiği için hastaneye başvuru yapmıştı. Kontrol amacıyla tomografi çekilen ve kan örnekleri alan adam, sağlık durumunun iyi olması ve koronavirüs bulgularına tomografide rastlanamadığı için evinde karantinaya gönderilmişti. Sağlık personelleri tarafından yakınları yaşlı adamın evde karantina altında tutulması gerektiği ve ziyaretçi kabul edilmemesi konusunda uyarılmasına rağmen çevre binalarda yaşayan 16 yakını yaşlı adamı ziyaret etmişti. Ankara’dan gelen test sonuçları pozitif çıkan yaşlı adamla ilgili çalışma yapan sağlık ekipleri, kendisine ve yakınlarına yapılan uyarılara uyulmadığını fark edince fiilasyon çalışması yapmış, yaşlı adamın bakıcısına uygulanan testinde pozitif çıkması sonucu Erenler İlçe Sağlık Müdürlüğü ekiplerince 4 farklı binada oturan toplamda 16 akrabasının yaşlı adamı ziyaret ettiği ortaya çıkmıştı. Alınan karar doğrultusunda 4 binanın giriş ve çıkışlarına polis ekipleri görevlendirilirken 16 kişinin 14 gün boyunca karantina altında tutulmasına karar verilmişti.

Yorumlar (0)