banner2

banner1

banner22

İYİ Parti'den imza kampanyası

İYİ Parti Erenler ilçe Başkanlığı, Tepekum mahallesi sınırlarında kalan ve üç mahalleyi ilgilendiren (Tepekum, Tabakhane, Küpçüler Mahalleleri) Mehmet Nuri İlköğretim Okulu ile ilgili imza kampanyası başlatıyor.

Erenler 16.09.2020, 21:17 Editör: Gizem Demirsoy
İYİ Parti'den imza kampanyası
banner48

 Yazılı açıklama yapan İlçe Başkanı Şemsettin Duman; “Riskli okulların yenilenmesi projesi dahilinde yıkılan ve bir buçuk senedir savsaklanan okulumuz için 17.09.2020 Perşembe saat 11.00 da başlatacağımız " Okulumuzu geri istiyoruz."  İmza kampanyasına tüm velileri davet ediyoruz” dedi.

5 YILDIR BEKLİYORLAR

Riskli okul olduğu gerekçesiyle Küpçüler Mahallesi’nde de aynı amaçla yıkılan okulun 5 yıldır yapılmadığını dile getiren Duman, “Ortada hala somut adım yok ve oradaki hem öğrenciler hem de veliler mağdur durumda. Aynı sıkıntıyı burada da yaşamak istemiyorsak tüm velileri okul bahçesinde imzaya bekliyoruz. Bu bir siyasi parti davası değildir. Biz sadece öncülük yapıyoruz. Sahip çıkmadığımız hiçbir şey bizim değildir onun için tüm velileri tek yürek olmaya davet ediyoruz. Şimdi birileri diyecek ki burası Adapazarı sınırlarında unutulmasın ki Tabakhane ve Küpçüler mahallesi velileri de etkileniyor. Kaldı ki biz, memleketin en ücra köşesinde bir vatandaşımızın ayağına diken batsa aynı acıyı duyan bir gelenekten geliyoruz” ifadelerini kullandı.

“İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN GEREKLİ HASSASİYETİ TALEP EDİYORUZ”

 Duman, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden gerekli hassasiyeti talep ettiklerini söyleyerek “Aldığımız bilgilerde okulun arazisinin yetmezliği sebep gösteriliyor. Ben eğitimin içinden geldim bura 3 dönümden fazla 1.8 dönümü okul spor salonu kantin vs olsa 1.2 den fazla dönüme 1200 öğrenci kapasitesi olur. 48 derslik yapacağınıza 38 derslik yapın ama okulu biran önce yapın bu öğrenciye velilerde yazık ediyorsunuz” dedi.

Yorumlar (0)