banner2

banner1

banner22

'Hayırlı olsun'

Erenler İlçe protokolü Erenler, Çaybaşıyeniköy Mahallesinde hayırsever vatandaşlar tarafından yapılan Merkez Cami’nin açılışına katılarak cami açılışını gerçekleştirdi.

Erenler 03.08.2018, 13:13
'Hayırlı olsun'
banner48

Erenler, Çaybaşıyeniköy Mahallesinde Hayırsever vatandaşlar tarafından yapılan 600 metrekare üzerine kurulu 5 bin kişi kapasiteli Merkez Cami’nin açılışı yapıldı.

Açılışa AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Erenler İlçe Kaymakamı Salih Karabulut, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Belediye Başkan Yardımcısı Muhammet Kıratlı ve İlçe Müftüsü Harun Bayraktutar ile mahalle sakinleri katıldı.

Yapılan Kuran Tilavetinin ardından kurdele kesimi ile ibadete açıldı. Camii açılış konuşmasında Merkez Camii’nin mahalle eşrafına hayırlı olması temennisinde bulunan AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz açılısı yapılan Merkez Cami’nin yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti.

CAMİLER DİNİMİZİN SEMBOLÜDÜR

Erenler İlçe Kaymakamı Salih Karabulut ise konuşmasında “Camiler dinimizin sembolüdür” diyerek camilerin İslam dininde yeri ve önemine değindi.

Karabulut; “Bu güzel eseri ortaya koyan yapımında maddi manevi destek veren kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Hayır dualarımız ile açılışını yapacağımız bu mübarek mekânın Çaybaşıyeniköy Mahallemize hayırlı olmasını Allahtan niyaz ediyorum” dedi.

HAYIRLI OLSUN

Başkan Öztürk konuşmasında; “Böyle güzel bir günde böylesine güzel bir eserin ibadethanenin açılışında bulunmaktan memnuniyet duyuyorum. Bu güzide Merkez Camii’nin ilim ve irfan yolunda hayırlı hizmetlerin mekânı olmasını diliyorum. Merkez Caminin yapımında en küçük taşından, tuğlasından, halısına kadar herkim katkıda bulunduysa Allah ondan razı olsun, caminin ilçemize mahalle sakinlerine hayırlı olmasını dilerim" dedi.

CAMİ MEDENİYETTİR IŞIKTIR

Konuşmasına hayır duaları ile başlayan İlçe Müftüsü Harun Bayraktutar ise;  “ Camiler bir memleketin İslami tuğrası ve Allah’a karşı mükellef bulunduğumuz kulluk ve ibadetlerin arz edildiği gönüllerimizin yıkandığı elem ve sevinçlerin paylaşıldığı kutsal mekânlardır.  Cami medeniyettir ışıktır. Camii tevhidi ve miracı yaşadığımız mukaddes mekândır. Bu duygu e düşünceler ile açılışını gerçekleştirdiğimiz Erenler Çaybaşıyeniköy Mahallesi Merkez Cami’nin İlçemize, mahallemize hayırlı olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Bu güzel caminin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

VATANDAŞ İLE BİR ARAYA GELDİ

Cami açılışında halkın büyük bir ilgisi ile karşılanan Başkan Cavit Öztürk ile Başkan Yardımcısı Muhammet Kıratlı açılış merasimi sonrası açılışa katılan mahalle sakinleri ile bir araya gelerek hasbihalde bulundu. Başkan Öztürk ve Başkan Yardımcısı Kıratlı civardaki mahalle esnaflarını tek tek gezerek ziyaret etti esnafın görüş ve taleplerini dinledi.

 

Yorumlar (0)