banner2

banner1

banner22

Erenleri anlattı

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk Akit TV’de yayınlanan Sabri Balaman’ın yapımcılığını üstlendiği “Şehrin Gündemi” adlı programın canlı yayın konuğu oldu.

Erenler 09.08.2018, 16:01
Erenleri anlattı
banner48

Erenler Belediyesi tarafından gerçekleştirilen hizmetlerin konuşulduğu programda Başkan Öztürk, Kentsel Dönüşüm Projesi ile şehrin yeni vitrini haline gelen yeni Erenleri, belediyecilik alanında yapılan yatırımlar ve yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

İLK BELEDİYEYİZ

Programda Erenler Belediyesi olarak Kentsel Dönüşümde Türkiye’ ye rol model olduklarını belirten Başkan Öztürk  “ Erenlerimiz yaklaşık 85 bin nüfusu barındıran güzel bir vilayetin güzel bir ilçesidir. Hem küçük sanayi hem büyük sanayiye ev sahipliği yapmaktadır. Gerek Sanayi gerek tarım arazileri bulunmakla birlikte sanayi sektörünün daha yaygın olduğunu söyleyebilirim. Bu manada şehrin girişinde gün geçtikçe gelişen büyüyen ilçemizde de kentsel dönüşüm projemizin adımlarını atmaya başlayarak 666 dönümlük arazide şehrin yeni vitrinini oluşturmaya başladık. Türkiye’de kentsel dönüşüm alanında onaylanarak çalışmalara başlayan ilk belediyeyiz. Yerinde yap yık modeli ile ülkeye rol model bir çalışmaya imza attık. 9 etaptan oluşan projemiz etap etap devam etmekte 1. Etap 284 konut ve 2. Etap 144 akıllı evlerden oluşan binalarımız tamamladık.  1071 konut olacak olan 3 etap proje çalışmalarımız hazır inşallah yakın bir zamanda diğer etaplarda da çalışmalarımız devam edecek” dedi.

“ARALIK AYINDA HİZMETE SUNULACAK”

Başkan Öztürk açıklamasında, “Erenlerde hızla yükselen spor eğlence ve dinlenme alanı projelerimiz bir, bir hayata geçiyor. Oyun Sokağı, Masal Park başka ilçelerden vatandaşlarımızın çocuklarını getirdiği, parkın konsepti ile Sakarya’da ilk ve tek park. “Payidar Bahçe” yine Sakarya’nın her yerinden vatandaşlarımızı çeken bir projemiz oldu. Oda çok farklı bir konsept ile cazibe merkezi haline geldi. Yaşam ve Eğlence Merkezi bizim vizyon projelerimizden biri. Sadece Sakarya değil civar iller arasında bölge olarak müthiş bir proje. Kaba inşaatı tamamlandı şimdi ise ince işçilikleri tam gaz devam ediyor Allah’ın izniyle Aralık sonuna kadar, içerisinde yüzme havuzu, hamam, sauna, fitnes salonu, tuz odaları, düz duvar tırmanma sporu, duvar tenisi, sentetik buz pisti, çocuk oyun alanları ve kafeterya gibi 10 bin metrekarenin üzerinde bir alanda birçok yaşam ve eğlence alanlarının olduğu tesis milletimizin hizmetine girecek” diye konuştu.

Yorumlar (0)