banner2

banner1

banner22

Erenler’e Diş Hastanesi müjdesi

Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla Erenler’e Diş Hastanesi yapılacağının müjdesini verdi. Kılıç, “Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca ile yaptığımız görüşmede kendisinden Diş Hastanesinin yatırım programına alındığı müjdesini aldık” dedi.

Erenler 05.07.2021, 16:22 Editör: Ebru Bulut
Erenler’e Diş Hastanesi müjdesi
banner48

20 DÖNÜM ARAZİYE KURULACAK

Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, sosyal medya hesabı üzerinden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile birlikte fotoğrafını paylaşarak Erenler’e yeni bir Diş Hastanesi yapılacağının müjdesini verdi. Başkan Kılıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın programının olduğu gün Sakarya’ya gelen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüştüklerini belirterek, “10 dönümlük arazinin ufak olacağını düşündüğümüz için araziyi 20 dönüme çıkarttık. Sağlık Bakanımız Koca, telefonla yardımcısını arayarak talimat verdi ve hastanemiz yatırım programına alındı. Bizde takipçisi olacağız” dedi.

SERDİVAN’DAKİ HASTANEDEN BÜYÜK OLACAK!

Öte yandan Haberlisin.com ve Adapazarı Akşam Haberleri editörleri tarafından edinilen özel bilgilere göre; yapılacak hastanenin toplamda 100 ünitlik bir hastane olarak tasarlanacağı ve büyük bir acil bölümü olacağı öğrenildi. Ayrıca hastanenin Serdivan’da bulunan Sakarya Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinden yaklaşık olarak yüzde 30 daha büyük olacağı ve hastanenin çevresinin de yeşil alan olarak tasarlanacağı öğrenildi.

NEREYE YAPILACAK?

Yeni hastanenin yerinin ise Erenler Tepekum Mahallesinde bulunan sosyal konutlarının karşısında bulunan 20 dönümlük alana yapılacağı öğrenildi. Yatırım planına dahil edilen hastanenin yapımına en kısa sürede başlanacağı öğrenilirken 20 dönümlük alan ve çevresinde Erenler Belediyesinin çalışmalarının başladığı belirtildi.

Yorumlar (0)