banner2

banner1

banner22

Erenler’de yangın

Erenler ilçesinde anneleri Neziha D.'nin işe gitmesinin ardından evin mutfağında çıkan yangında 2 kardeş dumandan etkilendi. Anneleri tarafından evden alınarak teyzelerine getirilen 2 kardeş, olaydan 4 saat sonra yeniden fenalaşınca hastaneye kaldırıldı.

Erenler 08.04.2021, 13:11 Editör: Gizem Demirsoy
banner48

4 SAAT SONRA FENALAŞTILAR

Erenler İlçesi Hacıoğlu Mahallesi’nde anneleri Neziha D. ile birlikte yaşayan Gürkan Ö. ve Çağla Ö. isimli 2 kardeş ve kuzenleri, annelerinin işe gitmek için saat 08.00 sularında evden ayrılmasının ardından evin mutfağında elektrik kontağından çıkan yangın nedeniyle dumandan etkilendi. Yangın nedeniyle iş yerinden eve gelen anneleri tarafından teyzelerinin evine götürülen ve burada kahvaltı eden 2 kardeş, saat 12.00 sularında yeniden fenalaştı. Nefes almakta zorlanan 2 kardeş ihbar üzerine olay yerine gelen 112 ekiplerince yapılan ilk müdahale sonrasında Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

YAŞANANLARI BÖYLE ANLATTI

Çocuklarının fenalaştığını duyunca iş yerinden ayrılarak kardeşinin evine gelen anne Neziha D., “Saat 08.30’da çocuklar dumanla uyanmış. Mutfak dolapları ve mutfak yanmış. Sonrasında komşular itfaiye çağırmışlar, ekiplerle birlikte yangını söndürmüşler. Boğulma tehlikesi atlattı çocuklar. Ben işteyken yangın çıkmış, burada kardeşimin evindeydiler. Şimdi hastaneye kaldırıldılar. Yanık falan yok ama solunum yollarında sorun var şuan sadece” dedi.

Yorumlar (0)