banner2

banner1

banner22

Erenler'de ekipler denetimlerini sürdürüyor

Erenler Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler İçişleri Bakanlığı tarafından koronavirüs tedbirleri konulu ek genelgesi kapsamında İşletmelere yönelik kontrol ve bilgilendirme çalışmalarına devam ediyor.

Erenler 20.03.2020, 13:23
Erenler'de ekipler denetimlerini sürdürüyor
banner48

Genelge kapsamında 16 Marttan itibaren geçici olarak kapatılan alanlarda yapılan kontrollerde, koronavirüs tedbirleri kapsamında kapalı olması gereken mekanların yasağa uyduğu, açık olan lokantalarda ise hijyen ve sosyal mesafenin korunduğu tespit edildi.
Gerçekleşen denetimler hakkında konuşan Erenler Belediye Başkan yardımcısı Rahmi Şengül, “Belediye olarak elimizden gelen imkânlar dâhilinde tüm gücümüz ve gayretimiz ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Esnafımızın, halkımızın da bu tedbirlere karşı oldukça duyarlı olması bizleri memnun ediyor. Gerçekleşen denetimlerde esnafımızın devletimizin koyduğu kurallara uymuş olduğunu gördük. Esnaflarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
Genelgeye uymayan işletmelere karşı kapatma, para cezası ve ruhsat iptaline kadar gidebilecek yaptırımlar uygulanacağını ifade eden Başkan Yardımcısı Rahmi Şengül, “Hiçbir şey halkımızın sağlığından daha önemli değil. Bizim belediyecilik anlayışımız denetimde tespit edilen aksaklıkları cezalandırmak üzerine değil, doğrusunu anlatmak. Denetimlerde aykırı bir durumun çıkmaması bizleri çok mutlu etti” diye konuştu.

Yorumlar (0)