banner2

banner1

banner22

Erenler Belediyesi'nden program

Erenler Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlediği 111 yaşındaki asırlık çınar Hafız Hasan Hoca’nın şükran programı 12 Mayıs Cumartesi Erenler Büyükesence mahallesinde düzenlenecek.

Erenler 10.05.2018, 11:02
Erenler Belediyesi'nden program
banner48

ÖMRÜNÜ KURAN’A ADADI

Erenlerin Büyükesence Mahallesinde yaşayan ve 111 yaşında olan son yüzyılın canlı tanığı Hafız Hasan Hüseyin Avni Işık Hoca ömrünü Kuran hizmeti ve Allah yoluna adamış imamlık yaparak birçok talebe yetiştirmiştir. Hafız Hasan Hüseyin Işık, tarihin canlı şahidi olarak savaşlar görmüş milletin o zamanlarda neler yaşadığına tanıklık etmiştir. Şehrin önemli değerlerinden Hafız Hasan Hoca için düzenlenen 13’üncü Şükran Programı 12 Mayıs Cumartesi Günü saat 11.00 da Büyükesence Mahallesinde çeşitli etkinlik ve ikramlar ile gerçekleşecek.

TÜM VATANDAŞLAR DAVETLİ

12 Mayıs’ta düzenlenecek olan programa herkesi davet eden Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk “ Bir asrı deviren ömründe insanlara hep faydalı olmaya çalışmış ömrünü Allah yoluna adamış halis ulema sınıfına mensup Hafız Hasan Hocamız birçok talebeye Kuran öğreterek hafızların yetişmesini sağlamıştır. Bu yılda düzenleyeceğimiz Şükran Programımızla Hafız Hasan Hoca gibi ulema zatımızı dinlemek neslimize aktarmak için 12 Mayıs Cumartesi Günü Büyükesence Mahallesinde düzenlenecek olan programımıza tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum” dedi

 

Yorumlar (0)