banner2

banner1

banner22

21 Proje ürettiler

Erenler Şen Piliç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarında görücüye çıkan 21 farklı proje büyük beğeni topladı.

Erenler 16.05.2018, 13:00
21 Proje ürettiler
banner48

GÖRÜCÜYE ÇIKTILAR

Bilim ve bilimsel çalışmanın öğrenciler tarafından benimsenmesi, günlük hayattaki problemlere çözüm bulunmasında bilimsel çalışmanın öneminin kavranması amacıyla düzenlenen fuarda projeler görücüye çıktı. Okul salonunda düzenlenen bilim fuarına Erenler Kaymakamı Salih Karabulut, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Özcan Keskin, okul müdürleri ve eğitimler katıldı. Fuar düzenlenen törenle açılırken Kaymakam Karabulut diğer katılımcıları birlikle projeler hakkında öğrencilerden bilgi aldı

GENÇ BEYİNLER

Okul Müdürü Hasan Bölükbaşı TÜBİTAK desteği ile hayata geçirilen bilim fuarının önemini anlatarak, “Genç beyinler birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark ediyor. Yaratıcılığın ortaya çıkardığı bu eserler eğitime önemli oranda katkılar sunuyor” dedi.  Gıda Teknolojisi, Laboratuvar Hizmetleri, Ulaştırma Hizmetleri ve Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme alanları olmak üzere 4 farklı alanda eğitim veren Şen Piliç’te 21 farklı proje ziyaretçiler ve öğrenciler tarafından ilgiyle izlendi.

Yorumlar (0)