banner2

banner1

banner22

Yeni yasaklar geliyor

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 'Bağımlılık ile Mücadele Seferberliği' başlatılacağını duyurdu. Seferberlik doğrultusunda alkol ve tütün bağımlılığına karşı yeni yasakların getirileceğini söyledi.

EKONOMİ 01.02.2021, 13:39 Editör: Aysima Kortak
Yeni yasaklar geliyor
banner48

Bağımlılıkla Mücadele Yüksek Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, alkol ve tütün bağımlılığına karşı yeni yasaklar getirileceğini söyledi. Buna göre, alkol ve tütün reklam panolarıyla dükkân isimlerinde bazı yasaklar olacak. Milliyet'ten Abdullah Karakuş'a konuşan Oktay, başkanı olduğu Bağımlılıkla Mücadele Yüksek Kurulu toplantısı hakkında açıklamalarda bulundu.

BAĞIMLILIK İLE MÜCADELE SEFERBERLİĞİ’ BAŞLATILACAK

Bağımlılıkla mücadeleyi "uyuşturucu, tütün ve tütün ürünleri, alkol ve davranışsal (dijital bağımlılık, kumar vb.)" gibi dört ana başlıkta topladıklarını belirten Oktay, "Nargilelik tütün ürünlerinde aromanın yasaklanmasına yönelik düzenlemeler yapmak da eylem planlarımız dâhilinde" diye belirtti. Alkol ve tütün mamulleri satışı yapıldığını gösteren reklam niteliğindeki tabela ve ayaklı panoların kullanımı ile ‘meyhane, tobacco shop, nargile cafe’ gibi isimlerin dükkân ismi olarak verilmesinin önüne geçilecek. Bu yıl ‘Bağımlılık ile Mücadele Seferberliği’ başlatılacak.

ÖNLEMLER ARTIRILACAK

Ayrıca tüm internet servis sağlayıcıları yeni aboneliklerini güvenli internet hizmeti ile başlatacak. Siber zorbalık ve dijital kumara yönelik önlemler artırılacak.

Yorumlar (0)