banner2

banner1

banner22

“Virüs ile birlikte seyyarlar da arttı”

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnafı Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, koronovirüs salgını nedeniyle dükkanların ve pazarların kapalı olmasını fırsat bilen seyyar satıcıların artışa geçtiğini belirterek belediyelerin önlem almasını istedi.

EKONOMİ 11.05.2020, 13:36 Editör: Ebru Bulut
“Virüs ile birlikte seyyarlar da arttı”
banner48

SEYYARLAR KORONAYI FIRSAT BİLDİ

Koronavirüs (Kovid-19) salgını ile birlikte mahalle ve sokak aralarındaki seyyar satıcılarında iyice çoğaldığına dikkat çeken Başkan Akdardağan, “Bilindiği gibi koronavirüs nedeniyle şehrimiz risk altında olduğundan bazı dükkanlarımız ve Pazar yerlerimiz geçici süreyle kapatılmıştı. Salgının yayılmasını engellemek için özellikle esnafımız üzerine düşeni layıkıyla yapmıştır ve yapmaya da devam etmektedir. İl genelinde gereken tedbirlerin alınmasına rağmen maalesef istenmeyen görüntülere üzülerek şahit olmaktayız. Cadde başlarında, kapalı olan camilerin önlerinde ve hatta sokak aralarına kadar giren ve nereden geldiği belli olmayan seyyar satıcılar,  gıdadan, Pazar ürünlerine, camdan, giyime kadar her şeyi satmaktadır. Ramazan ayı ve koronayı fırsat bilen seyyarlar her geçen gün çoğalmaktadır.” dedi.  

“SEYYAR SORUNUNA HEMEN ÇÖZÜM GETİRİN”

Başkan Akdardağan, “Seyyar satıcılar konusunda daha önce ortak koordinasyonla şehrimizde önemli adımlar atılmıştı. Esnafımız az da olsa bir nefes almaya başlayacağı bir dönemde koronavirüsün patlak vermesiyle seyyar satıcılar yine meydana çıkmıştır. Dükkanların ve pazar yerlerinin kapalı olmasını fırsat bilen seyyarlar, sokaklara doluşarak vatandaşa ne olduğu belli olmayan ürünleri satmanın derdine düştü. Virüs ve işsizlik ile imtihan olan esnafımız vergisini düzenli ödeyerek, dükkanın da her türlü hijyeni sağlayarak devletimizin aldığı tedbirlerine harfiyen uymaktadır. İştahı kabaran seyyar satıcılar ise, ellerinde ne olduğu belli olmayan, hijyen koşullardan yoksun, kayıtsız bir şekilde istediğini istediği fiyata satmaktadır. Hem toplum sağlığı hem de esnafımızın mağduriyeti söz konusudur. Böylesine zor bir süreçten geçerken, bir de seyyar sorunu yaşamak istemeyen esnaflarımız adına belediyelerimize sesleniyoruz; Esnafımızın sesini duyun ve seyyar sorununa hemen çözüm getirin! Kayıtlı esnaflarımıza ciddi manada zarar veren seyyar satıcılara bir an önce son verilmesini ve denetimlerin artırılarak esnafımızın korunmasını istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)