banner2

banner1

banner22

Vatandaşlar döviz bürolarına akın etti

Şehirde vatandaşlar döviz kurlarında yaşanan hareketliliğin ardından ellerindeki dövizleri bozdurmak için soluğu döviz büroları ve kuyumcuda aldı. Döviz bozdurmak isteyen vatandaşlar metrelerce kuyruk oluşturdu.

EKONOMİ 22.03.2021, 12:57 Editör: Ebru Bulut
Vatandaşlar döviz bürolarına akın etti
banner48

BORSA İSTANBUL'DA İŞLEMLER İKİNCİ KEZ DURDU

Naci Ağbal’ın Cumhurbaşkanı Kararı ile Merkez Bankası Başkanlığı görevinden alınması piyasalarda şok etkisi yaratırken, Borsa İstanbul’da BİST 100 endeksi güne yüzde 6,65 düşüşle 1.427 puandan başladı. Bankacılık endeksinde açılıştaki kayıp yüzde 8,13’e ulaştı. Kaybın yüzde 5’i aşması üzerine işlemlere ara verilen Borsa İstanbul’da, 10.30’da tekrar işlemler başladı ancak kaybın yüzde 7’yi aşması üzerine ikinci kez endekste devre kesici uygulaması oldu. BİST’ten yapılan ikinci açıklamada “Borsamız Pay Piyasasındaki tüm sıralarda, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasasında işlem gören pay ve pay endekslerine dayalı sözleşmelerde ve Borçlanma Araçları Piyasası Pay Repo Pazarı'nda işlemler geçici olarak durdurulmuştur” denildi. İşlemler 11.08’te tekrar başladı.

VATANDAŞLAR DÖVİZ BÜROLARINA AKIN ETTİ

Buna göre, son dakika yaşanan gelişmelerin ardından dolar ve euro başta olmak üzere döviz kurlarında hareketlilik yaşanmaya başlandı. Yurt genelinde olduğu gibi Sakarya’da da yabancı cinsinden paralara yatırım yapan vatandaşlar, bu hareketliliği görünce ellerindeki dolar ve euroları bozdurmak için kuyumcu, banka ve döviz bürolarının yolunu tuttu. Döviz kurundaki ani yükseliş nedeniyle vatandaşlar döviz bürosu önünde kuyruk oluşturdu. Öte yandan döviz kurundaki ani yükseliş sosyal medyada ise devalüasyon etiketiyle gündem oldu.

Yorumlar (0)