banner2

banner1

banner22

Üreticinin Beklentisi Karşılanmıyor

Karasu Ziraat Odası Başkanı Selami Arık, fındık için açıklanan fiyatların üreticilerin beklentisini karşılamadığını ifade etti.

EKONOMİ 22.08.2017, 11:56
Üreticinin Beklentisi Karşılanmıyor
banner48

Gıda, Tarım veHayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba’nın Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) fındıkalımı yapacağını belirterek, Giresun kalite fındığın 10,5 lira, Levant kalitefındığın 10 lira fiyatla alınacağını söylemesi üzerine açıklama yapan Arık,“TMO alım yapıyor da Karasu’da nerden aldığını açıklamıyor. BuradaFiskobirlik’in depoları bomboş, en güzel depo onda, Kocaali’de de REYSAŞ’ındepoları var, alacaklarını mesaj atmışlar telefona ama nereden alacakları bellideğil” dedi.

‘Kesintilerle9’a düşüyor”

 “11.50-12.50 arasında bir fiyat açıklasalar enazından öldürmezde güldürmezde, ama bu 10 liraya açıklarlarsa kesintilerlezaten 9 liraya düşüyor, zaten tüccar 8.50 liraya alıyor” dedi. Başkan Arıkayrıca tüccara verilen fındığın üreticiyi zor duruma düşürdüğünü, fiyatlarındüşmesine neden olduğunu da ifade ederek, “Fındık üreticilerinden emanetefındık vermemelerini istiyoruz. Bunu her sene olduğu gibi bu senede söylüyoruz”ifadelerini kullandı.


Editör: Şebnem Cerrah

Yorumlar (0)