banner2

banner1

banner22

TURYAP Londra Temsilciliği açılıyor

Gayrimenkul pazarlama sektörünün en köklü kuruluşlarından TURYAP İngiltere'nin başkenti Londra Woodgreey'de bayilik açıyor.

EKONOMİ 19.07.2018, 23:14
TURYAP Londra Temsilciliği açılıyor
banner48

TURYAP Genel Merkezi'nde düzenlenen imza törenine Yönetim Kurulu Başkanı Azmi Sarıbay, Genel Müdür Yardımcısı Oğuz Yarsoy, Yurtdışı Franchise ve Marka Geliştirme Uzmanı Eda Özcan, Londra Woodgreen Temsilcisi Murat Benli, Sakarya Kaynarca ve Serdivan, Kocaeli Kandıra Temsilcisi Sinan Demirel, Serdivan Temsilciliği Gayrimenkul Uzmanı Davut Şahin katıldı.

İngiltere'de 30 yıllık deneyime sahip işadamı Murat Benli imza töreninde yaptığı konuşmada, "TURYAP'ı İngiltere'de en iyi şekilde temsil etmeyi amaçlıyoruz bu konuda çok iddialıyız" dedi.

 Serdivan Temsilcisi Sinan Demirel ise Murat Benli'nin çocukluk arkadaşı olduğunu belirterek, "Amacımız yurtdışındaki gurbetçi vatandaşlarımızın yatırımlarını iyi yönde değerlendirmek. Türk işadamlarının Sakarya'da karlı yatırımlar yapmalarını sağlamak" diye konuştu. Demirel, önümüzdeki ay Almanya Honnever'de de bir temsilcilik açma girişiminde bulunacaklarını söyledi.

ÖZEL MAHKEME GİBİ HİZMET VERECEK

TURYAP Yönetim Kurulu Başkanı Azmi Sarıbay, "Şu anda yabancı para çok değerli olduğu için Türkiye'de gayrimenkul almak çok avantajlı. Biz şu anda devletin gayrimenkullerinin de satışını yapıyoruz. Ayrıca çeşitli kentlerde Ankara, İstanbul, Bursa'da binlerce satışı satışa sunduk" dedi.

TURYAP'ın hayata geçireceği Gayrimenkul Çözüm Merkezi sistemi hakkında bilgi veren Azmi Sarıbay, "Bu sistem özel mahkeme gibi birşey. Özel adalet sarayları oluşacak. Miras paylaşımında arabuluculuk hizmeti vereceğiz. Değerlendirme hizmetinde bulunacağız. Yurt dışında yaşayanların Türkiye'deki hisseli yerlerine sahip olamaması sorunlarını arabuluculuk hizmetleriyle çözeceğiz. TURYAP olarak 310 ayrı halkayla Türkiye ve dünyayı bir zincir gibi bağlıyoruz" diye konuştu.

MİRAS PAYLAŞIMI HIZLANACAK

Miras, boşanma, ticari ortaklığın sonlanması, kentsel dönüşüm, ipotek ve icra, kiralamadan doğan ihtilaflar gibi farklı sebeplerle paylaşılamayan gayrimenkullerin çözümü için Adalet Bakanlığı siciline kayıtlı resmi arabulucu, akademik danışman, tapu uzmanı, eksper, gayrimenkul uzmanı ve raportörden oluşan ekip, TURYAP Gayrimenkul Çözüm Merkezi çatısı altında birleşiyor.

DAHA KOLAY

TURYAP hayata geçireceği Gayrimenkul Çözüm Merkezi ile uzun yıllar süren miras anlaşmazlıklarını mahkemeye gitmeden 9 gün ile 90 gün arasında çözmeyi hedefliyor. Adalet Bakanlığı'nın resmi arabulucu uzmanlarının ve gayrimenkul uzmanlarının bir araya gelerek oluşan ekip, TURYAP Gayrimenkul Çözüm Merkezi çatısı altında hizmet verecek.

Yorumlar (0)