banner2

banner1

banner22

Trabzon'da buluştular

‘Yerli ve Milli Sanayi’nin’ konuşulduğu Genel İdare Kurulu toplantısı Trabzon’da yapıldı. MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun toplantı sonrası önemli açıklamalarda bulundu.

EKONOMİ 12.05.2018, 10:16
Trabzon'da buluştular
banner48

MÜSİAD Trabzon ev sahipliğinde “Yerli ve Milli Savunma Sanayi” ana temalı gerçekleştirilen 98. Genel İdare Kurulu (GİK) Toplantısına Şube Başkanı Yaşar Coşkun, Şube Başkan Vekili Salih Bakkaloğlu, Başkan Yardımcıları Zafer Boz, Mustafa Gavasoğlu, İsmail Filizfidanoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Semih Gülşan, Yusuf Gökhan Erkan, Özcan Nalbant, İsmail Koç, Muhammet Çapoğlu, üye Süleyman Kotan ve Şube Müdürü Emre Ozan katıldı.

İki gün süren toplantıya MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, BMC Power Genel Müdürü Dr. Osman Dur, SAHA İstanbul Başkanı Hasan Büyükdede, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay ve Savunma Sanayi Müsteşar Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekçi konuşmacı olarak yer aldılar.

STRATEJİK SEKTÖRLER

Toplantıyla ilgili değerlendirme yapan MÜSİAD Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun, “BMC Firmasının Karasu’ya yapacağı yatırımın İlimizin ekonomik, sosyal ve kültürel gelişmesine büyük katkıları olacak. Bu toplantının özellikle savunma sanayi içerikli olması bizim açımızdan çok faydalı olduğunu düşünüyorum” dedi

Son zamanlarda Devletimizin savunma sanayine ciddi anlamda teşvikler ve destekler verdiğinin altını çizen Coşkun, “MÜSİAD olarak, ülkemizin yüksek katma değerli ürünlerinin artması gerektiğini her fırsatta dile getiriyor, bu yolda çalışıyoruz. Bunu başarabilmek için AR-GE ve inovasyon’a, mühendislik bilgisinin daha fazla öne çıktığı, teknolojik yoğun ürünlere ağırlık vermek gerektiği açıktır. Kuruluşumuzdan bugüne kadar “Yüksek Ahlak, Yüksek Teknoloji” anlayışıyla devam etmekteyiz. Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi sektöründe de bilim ve teknolojinin en son yeniliklerinden yararlanılmasının gerekmektedir. MÜSİAD olarak hedefimiz, bu sektörleri, yalnızca ulusal güvenlik açısından değil, ulusal ekonomi bakımından da stratejik sektörler haline getirmek istiyoruz” dedi.

Ülkenin dört bir yanından Trabzon’a gelen MÜSİAD üyelerine ve dostları adına verilen akşam yemeğinin ardından 98. GİK toplantısı sona erdi.

 

Yorumlar (0)