banner2

banner1

banner22

Özkoç’tan dikkat çeken paylaşım

Aynı marka 5 litrelik ayçiçek yağının büyük marketlerde 74,95 TL’den satıldığı, e-ticaret sitelerinde 78 liradan başlayarak satıldığı görüldü. PttAVM.com'da ise aynı ürünün fiyatı 85,01 TL.

EKONOMİ 31.01.2021, 13:08 Editör: Ebru Bulut
Özkoç’tan dikkat çeken paylaşım
banner48

Başta temel gıda ürünleri ve ayçiçeği yağı fiyatlarındaki önlenemeyen artışa çare olarak PTT’nin internet sitesi üzerinden ucuz ürün satışına başlayacağı duyurulmuştu. PTT’de 5 litrelik ayçiçek yağının 85,01 TL’den, markette ise aynı yağın 74,95 TL’den satıldığı görüldü. CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, PTT'nin sattığı 5 litrelik ayçiçek yağını market fiyatı ile karşılaştırdı. PTT'nin sattığı ayçiçek yağının daha pahalı olduğu görüldü. Markaları aynı olan 5 litrelik ayçiçek yağı, PTT’de 85 TL’ye satılırken bir marketin internet sitesinde 74 liraya satılıyor.

FİYATLARI KARŞILAŞTIRDI

PTT'nin internet üzerinden satışa sunduğu ayçiçek yağının fiyatına dikkat çeken Engin Özkoç, paylaşımında, “PTT ucuz ayçiçek yağı satacak dediler. Marketten daha pahalı. AK Parti koronavirüsten daha tehlikelidir” ifadelerini kullandı.

PTT’NİN İNDİRİMLİ ÜRÜN SATACAĞI DUYURULMUŞTU

Temel gıda ürünleri ve ayçiçek yağı fiyatlarında önlenemeyen artışa çare olarak PTT’nin Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ), Tarım Kredi Kooperatifleri’nin (TKK) yanı sıra Fiskobirlik ve Çaykur ürünlerinin de online satış yapan PttAVM.com’a dahil edilerek, bu kooperatiflerin şubesinin bulunmadığı yerlerde de internet üzerinden indirimli ürün satışına başlandığı duyurulmuştu. Aynı marka 5 litrelik ayçiçek yağının büyük marketlerde 74,95 TL’den satıldığı, e-ticaret sitelerinde 78 liradan başlayarak satıldığı görüldü. PttAVM.com’da ise aynı ürünün fiyatı 85,01 TL.

ERDOĞAN, ESNAFA YÜKLENDİ

Meyve, sebze ve bakliyatta ciddi fiyat artışlarının olduğunu söyleyen  ve fiyat artışlarından esnafı sorumlu tutan AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  “Buradan bütün esnaflarımıza sesleniyorum. Eğer bu süreci böyle devam ettirecek olursanız çok ağır cezalar sizleri bulabilir. Lütfen yaptığınız işi hakkıyla yapın ve vatandaşımıza da zulmetmeyin.” dedi.

Yorumlar (0)