banner2

banner1

banner22

Korsan çok müşteri yok!

Ekonomik krizle birlikte alım gücünün düşmesi, taksilere olan ilgiyi de azalttı. Hesabı kitabı sıkı yapan vatandaşlar toplu taşıma araçlarını tercih ederken taksici esnafı ise hem müşteri yokluğundan hem de korsan taksilerden dert yandı.

EKONOMİ 25.06.2019, 14:16 30.11.-0001, 00:00
Korsan çok müşteri yok!
banner8
KORSAN SORUNU
Karaağaç Bulvarı Yeni Murat Taksi Durağı esnafları, en  büyük sorunlarının korsan taksiler olduğunu belirterek, sorunun çözülmesi için çalışma yapılmasını istedi. “Biz vergimizi veriyoruz” diyen esnaflar, “Korsan taksilerle daha etkili mücadele yapılması gerekiyor. Şu anda şehirde cirit atıyorlar. Denetimlerin arttırılmasını istiyoruz. Çoluğumuzun çocuğumuzun ekmeğini çalıyorlar” ifadelerine yer verdiler.

KRİZİN ETKİLERİ
Ekonomik krizin kendilerini de etkilediğini belirten esnaflar, “Benzinin litresi 7 TL’ye dayandı. ÖTV’yi plakanın üzerine değil de bana yakıt olarak verse, ben biraz daha rahat çalışsam taksicilikte bir sorun çıkacağını düşünmüyorum. Sigortalarımız, muayenemiz, taksi metre bakımımıza zam geldi. Oda başkanımızın bu konuda yaptığı hiçbir şey yok” diye belirttiler.
 
Yorumlar (0)
10°
kapalı
Namaz Vakti 22 Kasım 2019
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı