banner22

Kargo fiyatlarında yüzde 40 zam kapıda

Kurda yaşanan dalgalanmalar kargo fiyatlarına da yansıyacak. Türkiye gündemini meşgul eden zam haberlerinin ardı arkası kesilmezken kargo fiyatlarına da bu ay yüzde 40 zam geliyor.

EKONOMİ 03.12.2021, 12:40
Kargo fiyatlarında yüzde 40 zam kapıda
banner48

Türkiye gündemini meşgul eden zam haberlerinin ardı arkası kesilmiyor. Zam listesine bir yenisi daha ekleniyor. Türkiye'de son günlerde kurda yaşanan hareketlilik, pek çok sektörün fiyat tarifesini etkiledi. Gıda, giyim, yakıt derken ardından kargo fiyatlarına gelecek zam da vatandaşın cebini yakacak.

SIRADA KARGO FİYATLARI VAR

banner84
Ekonomist'in yaptığı habere göre kargo sektöründe hızla büyüyen marka ismi GKN Kargo’nun Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Akyürek, kargo fiyatlarına da zam geleceğini duyurdu. Akyürek “Aralık 15’ten sonra kargo şirketlerinde yüzde 40 zam söz konusu olacak. Kargo ücretlerindeki artış tüketici tercihlerini değiştirecek. Pandemide yükelişe geçen e- ticaret, kargo ücretleri nedeniyle cazibesini kaybedecek. Tüketicilerin fiziki mağazalara kayışı olacak” dedi.

"FİZİKİ MAĞAZALAR TERCİH EDİLECEK"

Bugünün Türkiye’sinde 7-8 kargo şirketinin faaliyet gösterdiğini ve kurdaki artışın sektörlerinde de fiyat artışlarına neden olacağını ifade eden GKN Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Akyürek, “Aralık 15’ten sonra kargo şirketlerinde yüzde 40 zam söz konusu olacak. Kargo ücretlerindeki artışın ise tüketici tercihlerinde değişimlere neden olacağını düşünüyoruz. Öyle ki pandemi ile birlikte yükselişe geçen e- ticaret, kargo ücretleri nedeniyle cazibesini kaybedecek. Bu durumda cüzdanını düşünen tüketicilerin fiziki mağazalara kayışı olacak” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)