banner2

banner1

banner22

İkramiyede hesap değişikliği gündemde

Memurların emekli ikramiyesini artıracak formül gündemde. Yargıdan beklenen karar çıkarsa, 1 aydan 11 aya kadar olan tazminat kayıpları son bulacak. Enerji Bir-Sen'in Başkanı Hacı Bayram Tonbul, "Son başvuruyu, emekli olurken 7 aylık hizmet süresi hesaba dahil edilmeyen sendika genel sekreteri üzerinden yaptık. Umuyoruz ki mahkemeden çıkacak kararla sadece yıllar üzerinden yapılan emekli ikramiyesi hesabına aylar ve günler de dahil edilir" dedi.

EKONOMİ 04.04.2021, 09:32 Editör: Aysima Kortak
İkramiyede hesap değişikliği gündemde
banner48

Kamu görevlilerine emekli olurken ödenen ikramiyede hesap değişikliği gündeme geldi. Memurlar, emekli ikramiyesi hesaplamasının değişmesini, 1 yılı tamamlamayan ay ve günlerin de hesaba katılmasını bekliyor. Yargıdan memurların lehine karar çıkarsa, emekli ikramiyeleri artacak. Sadece tam hizmet yılları değil, 1 yılı tamamlamayan ay ve günler de hesaplamada baz alınacak.

1-11 AYLIK KAYBA SON

Konu, ilk olarak Enerji Bir- Sen tarafından yargıya taşındı. Ancak mahkemeden "Bireysel olarak başvuru gerekir" kararı çıkınca, geçtiğimiz yıl Mayıs ayında bireysel başvuru yapıldı. Yargıdan beklenen karar çıkarsa, 1 aydan 11 aya kadar olan tazminat kayıpları son bulacak.

Yorumlar (0)