banner2

banner1

banner22

'Gurur duyduk'

Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından gerçekleştirilen ’Türkiye’nin Birinci ve İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2017” araştırmasında listeye girme başarısı gösteren Sakaryalı firmaları kutladı.

EKONOMİ 19.07.2018, 11:26
'Gurur duyduk'
banner48

ÖNEMLİ KAZANIM

Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Mayıs ayı içinde açıklanan listede bir çok Sakarya firması bulunmaktaydı. Borsamız üyesi Şen Piliç, Namet, Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü, CP Standart, Durak Fındık Progıda, Balsu Gıda, Çekok Gıda, Tadım Gıda ve Göze Tarım Ürünlerini ilk 500 firma içinde görmek bizleri fazlasıyla gururlandırmıştı. Akabinde bu hafta içinde açıklanan İkinci 500 listesinde kendi firmamızın olduğu Sarılar Dış Ticaret, Kervan Gıda, Özgüllü gibi gıda sektöründe faaliyet gösteren firmalarımızın bulunması bizleri son derece memnun etmiştir. ISO 500 içinde bulunan firmalarımız bölgemiz için önemli bir kazanımdır.

YENİ BAŞARILARA İMZA ATILACAK

Dünyada yaşanan ekonomik ve siyasi gerilimler ve rekabetin en üst seviyede yaşandığı bu dönemde başarı kolay değildir. Firmalarımız büyük emek harcayarak sürdürdükleri çalışmalar sonucunda hak ettikleri başarıya ulaşmıştır. Yaşanan sıkıntıların aşılması ile birlikte üretim, istihdam ve ihracat rakamlarımız daha da yukarı çıkacaktır. İnanıyorum ki Sakarya’da teknoloji ve Ar-Ge ‘ye yönelik faaliyetlerin artmasıyla bu sayı daha da artacak ve yeni başarılara imza atılacaktır.

TARIM SANAYİNİN TEMELİNİ OLUŞTURUYOR

Açıklanan listelerde tarıma dayalı sanayi kuruluşlarının artış göstermesi bizleri son derece memnun etmektedir. Sanayinin temelini oluşturan tarım sektörünün önümüzdeki yıllarda yapılan yatırım hamleleriyle sıralamada daha da yükseleceğine inanıyorum. Bu vesile ile bölgemizin ve şehrimizin gurur kaynağı olan firmalarımızı kutlar, başarılarının artarak sürmesini temenni ederim." İfadelerini kullandı.

Yorumlar (0)