banner22

Genel Kurul’da mevcut başkan güven tazeledi

Adapazarı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Olağan Genel Kurulu dün yapıldı. Tek liste ile yapılan kongrede mevcut Başkan Turan Salihoğlu yeniden başkan seçildi

EKONOMİ 12.01.2022, 15:32 Editör: Ebru Bulut
Genel Kurul’da mevcut başkan güven tazeledi
banner48

SESOB hizmet binasında yapılan Olağan Genel kurula Hasan Alişan Sakarya Ticaret İl Müdürü Emre Atmaca çok sayıda oda üyesi katıldı.

DİVAN ÜYELERİ SEÇİLDİ

Olağan genel kurul divan üyelerinin seçilmesiyle başladı. Divan Başkanlığına SESOB Başkanı Hasan Alişan, başkan vekilliğine İbrahim Çokluk katipliğe ise Hüseyin Coşkunbilir, Nihat Özdemir ve Ahmet Atis seçildi. Divan üyelerinin seçilmesinin ardından kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti. Sonrasında ise geçen dönemde yapılan faaliyetler aktarılarak delegelere Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar odasının faaliyetleri ile ilgili bilgi verildi.

BİZİ TANIMAYAN BİZE ENİŞTE DEMESİN

Ardından divan başkanı Hasan Alişan koronavirüs salgınında vaka sayılarının son dönemde çok fazla arttığının altını çizerek, "Aşı olmayan arkadaşlar genel kurula gelmesinler. Hiç kimsenin sağlığı tehlikeye girmesin. Bizler kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşuyuz. Kanunlar neyse onu uyguluyoruz. Bizi tanımayan bize enişte demesin” ifadelerini kullandı. Sonrasında mesleğinde başarılı olan üyelere plaket taksim edildi.

banner84

TIRAŞI BİTEN GİDER

Alişan'ın konuşmasının ardından yönetim ve denetim kurulları ibra edilerek 2022 yılı bütçesi okundu. Ardından Başkan Turan Salihoğlu kürsüye gelerek genel kurula hitap etti. Salihoğlu, "Ben oda dönemimin son düzlüğüne girdim bir daha aday olmayacağım. Hepinize teşekkür ediyorum. Hepinizi seviyorum. Makamlar berber koltuğuna benzer tıraşı biten gider" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)