banner2

banner1

banner22

Esnafa destek 1 ay daha uzatıldı

Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan yeni tip koronavirüs salgınından olumsuz etkilenen esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirlere verilen desteklerin süresi 1 ay uzatılması kararı bugün Resmi Gazete’de yayımlandı.

EKONOMİ 30.04.2021, 09:40 Editör: Ebru Bulut
Esnafa destek 1 ay daha uzatıldı
banner48

Başkan Erdoğan dün katıldığı MKEK Barutsan Roket ve Patlayıcı Fabrikası'nda Enerjitik Malzemeler Üretim Tesisi Açılış Etkinliği ve Ürün Lansmanı'nda konuştu. Art arda müjdeleri sıralayan Erdoğan; “Esnafımıza yaptığımız aylık 1000 lira gelir desteği ile 750 lira ve 500 lira arasındaki kira desteğinin süresini bir ay daha uzatıyoruz” demişti.

KARAR RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANDI

Esnaf ve Sanatkarlar ile Gerçek Kişi Tacirlere Koronavirüs Salgını Nedeniyle Verilecek Destekler Hakkında Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

1 AY DAHA UZATILDI

Buna göre, daha önce 3 ay olarak açıklanan aylık 1000 liralık hibe desteğinin süresi bir ay daha uzatılarak 4 aya çıkarıldı. Destekten yararlananlardan iş yerleri kira olanlara, büyükşehirlerde aylık 750 lira, diğer illerde aylık 500 lira şeklinde uygulanan kira desteğinin süresi de 3 aydan 4 aya yükseltildi. Karar hükümlerini Ticaret Bakanı yürütecek.

Yorumlar (0)