banner2

banner1

banner22

Eski sistem kayıt

Sakarya Üniversitesi’nin öğrencilere kolaylık olsun diye lansman yaptığı SABİS sistemi çöktü. Online kayıt ve ders seçmesi gereken öğrenciler kampüsün yolunu tuttu.

EKONOMİ 16.09.2019, 12:49
Eski sistem kayıt
banner8
2019-2020 Eğitim-Öğretim döneminin başladığı Sakarya Üniversitesi’nde öğrenci kayıtları sisteme erişim sağlanamadığı için yapılamıyor. Yönetim çaresiz öğrenciler manuel kayıt yaptırabilmek için okulun yolunu tuttu. Sakarya Üniversitesi’nde öğrenci kayıt sistemindeki sorun nedeniyle adeta kaos yaşanıyor. SAÜ yönetimi sorunun giderilmesi için ne yapacağını bilemiyor.

SABİS SİSTEMİ ÇÖKTÜ
Sakarya Üniversitesi Bilgi Sistemi’nin nedeni belli olmayan bir şekilde çökmesi öğrenci kayıtlarında kaosa neden oldu. Online kayıt ve ders seçebilme olanağı sunması için tasarlanan sistemin sürekli arıza vermesi nedeniyle öğrenciler okulda manuel kayıt yaptırmayı planlıyor. Danışman öğretim üyeleriyle irtibata geçen öğrenciler seçecekleri dersleri kağıda yazıp sistemin açılmasını bekleyecek.

KAYITLAR BU SABAH BAŞLADI
Bu sabah başlayan kayıtlar, sistemsel sorunlar nedeniyle öğrenciler ders seçemiyor. Binlerce öğrencinin okuduğu ve Türkiye’nin en önemli üniversiteleri arasında yer alan Sakarya Üniversitesi SAÜ’de yaşanan bu sorunun ne zaman ve nasıl aşılacağı ise bilinmemekte.
 
Yorumlar (0)
11°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 31 Mart 2020
İmsak 05:08
Güneş 06:35
Öğle 13:07
İkindi 16:41
Akşam 19:30
Yatsı 20:51