banner22

Erdoğan Merkez Bankası rezervini açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Dolardaki artış durumunda fiyatları hangi oranda yükseltiyorlarsa düştüğünde de aynı hızda fiyat indirimlerini yapmasını bekliyoruz. Stokçuların, fahiş fiyatta ısrar edenlerin üstüne gidilecektir" açıklamasını yaptı. Ayrıca, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkez Bankası rezervini de açıkladı.

EKONOMİ 24.12.2021, 14:48 Editör: Nisa Çoban
Erdoğan Merkez Bankası rezervini açıkladı
banner48

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ekonomist ve akademisyenlerle sohbet toplantısında konuştu.Merkez Bankası rezerviyle ilgili son rakamları açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, dolardaki düşüş sonrası fiyatların da hızla düşürülmesi yönünde çağrıda bulunarak "Stokçuların, fahiş fiyatta ısrar edenlerin üstüne gidilecektir." diye konuştu. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son dakika açıklamasının ayrıntıları...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasından satır başları:

Mayıs 2013 faiz yüzde 4.5'a kadar indirmiştik, arkadan patlayan ne oldu, Gezi olayları. Manevramızı hazmedemeyen güçler bu adımı attılar.Ana muhalefet, yanında birileriyle, otellerin arka kapılarında bazı çalışmaları IMF ile yaptılar. Ana muhalefetin sözcüsü eski işte hazineci midir nedir, o da o kulislerin içinde bizzat bulundu. Bunlar bize de zaman zaman IMF'yi tavsiye edenlerdir. Kendileri IMF ile bankaların veya otellerin arka kapılarında veya kulislerinde kendilerine göre bazı çalışmaları yürüttüler.

banner84
MERKEZ BANKASI REZERVİ

Merkez Bankası rezervi bugün itibarıyla 115 milyar doların üzerindeyiz. Bu aradaki gidişle bu çok daha iyi bir konuma gelecektir. Bugün artık Türkiye eğitimden sağlığa, güvenlikten hukuka, sanayiden turizme her alanda ihtiyacı olan altyapıya sahiptir. Sizlere dağıttığımız bilgi notunda da göreceğiniz gibi veriler artık altyapını hazır olduğuna işaret ediyor.

"ISRAR EDENLERİN ÜSTÜNE GİDİLECEKTİR"

Fahiş fiyat artışı yapanlar oldu. Günde birkaç kez etiket değiştirenlerin millet adına takipçisi olacağımı olacağımızı hatırlatmak isterim. Bu milleti sömürmeye kimsenin hakkı yok. Dolardaki artış durumunda fiyatları hangi oranda yükseltiyorlarsa düştüğünde de aynı hızda fiyat indirimlerini yapmasını bekliyoruz. Stokçuların, fahiş fiyatta ısrar edenlerin üstüne gidilecektir. Hiç kimseye hiç bi makama göz yumamayız. Ülkemizi yüksek faiz ve hormonlu kur artışı cenderesinden çıkardığımız gibi yüksek fiyat artışı sarmalından da çıkarmakta kararlıyız.

Yorumlar (0)