banner2

banner1

banner22

Çavuş’tan basın açıklaması

Sakarya Sosyal Güvenlik İl Müdürü Erhan Çavuş, yapılandırdığı prim borçlarının peşin ödeme süresini kaçıranlarla ilgili basın açıklamasında bulundu.

EKONOMİ 19.04.2021, 12:15 Editör: Aysima Kortak
Çavuş’tan basın açıklaması
banner48

İl Müdürü Çavuş, 7256 Sayılı yasa ile Sosyal Güvenlik Kurumuna olan borçlarını peşin ödeme olarak yapılandırıp ama 31 Mart 2021 son ödeme tarihine kadar yapılandırdığı borcunu ödeyemeyen ya da ödemeyi unutan vatandaşlarımızın ve işverenlerimizin bu borçlarını 30 Nisan 2021 tarihine kadar geç ödeme zammı ile birlikte ödemeleri halinde yapılandırmalarının bozulmayacağını, yapılandırma avantajlarından da yararlanmaya devam edeceklerini bildirdi.

PEŞİN ÖDEME SEÇENEĞİNE DİKKAT ÇEKİLDİ

İl Müdürü Erhan Çavuş, açıklamasını detaylandırırken bir hususun altını çizdi. Her ne kadar taksitli ödeme seçeneği seçilmiş ve ilk taksit süresinde ödenememiş olsa da, 2’nci Taksit ödeme süresi gelmeden Peşin Ödeme seçeneği tercih edilerek, bahsedilen bu avantajdan faydalanmanın mümkün olabileceğini de özelikle dikkat çekti. Böylece SGK borçlarını peşin ödeme seçeneğiyle yapılandıran ve son ödeme tarihini kaçıran vatandaşlarımız ve işverenlerimizin; 30 nisana kadar geç ödeme zammı ile birlikte peşin ödeme yapmaları halinde,

•             Yapılandırmaları bozulmayacak,

•             Yapılandırma avantajlarından da yararlanamaya devam edeceklerdir.

İl Müdürü Erhan Çavuş açıklamasının devamında SGK’nın işverenlere büyük kolaylık sağlayacak yeni bir uygulamayı daha hayata geçirdiğini ifade ederek; Sigortalıların istirahatli olduğu sürelerde çalışmadıklarının işverenleri tarafından Kurumumuza bildirilmesini sağlayan yeni bir uygulama olan “vizite web servisi” işletime açıldığını duyurdu.

ZAMAN VE EMEK TASARRUFU

Söz konusu uygulama ile sigortalılara ait iş göremezlik rapor bilgilerinin temin edilmesi ve rapora ilişkin çalışılmadığına dair bildirim işleminin yapılması sağlandığını dile getirdi. Açıklamasının devamında İl Müdürü Çavuş, “Web uygulaması olmaksızın bildirim yapılması amacıyla hali hazırda kullanılan bilgi sistemleri otomasyon yazılımlarına entegre olacak şekilde ve kurumumuz internet sitesinde belirtilen metotlar dahilinde ws-vizite web servisi işverenlerimizin hizmetine sunulmuştur. Bu hizmet ile iş ve işlemler hızlanmış, zaman ve emek tasarrufu sağlanmıştır” dedi.

Yorumlar (1)
Rumuz 3 hafta önce
ya kafa mı buluyorsunuz? ilk taksidini ödeyememiş birine borcunun tamamını öde diyorsunuz. Bunu da müjde diye pazarlıyorsunuz.