banner2

banner1

banner22

Birçok kalemde KDV oranları düşürüldü

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Kurban Bayramı öncesi esnaf ve vatandaşlara müjdeli haberi verdi. KDV oranı yüzde 8 olan konaklama ve yeme-içme hizmetlerinde KDV'yi %1'e indirdiklerini belirten Albayrak, "Yolcu taşımacılığı, düğün, nikah organizasyonu, terzilik gibi esnaf hizmetlerinde KDV'yi %18'den %8'e indirdik" dedi.

EKONOMİ 30.07.2020, 22:51 Editör: Aysima Kortak
Birçok kalemde KDV oranları düşürüldü
banner48

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Kurban Bayramı öncesi esnafa ev vatandaşlara müjdeli haberi verdi.

"Bayram öncesinde başta esnafımız olmak üzere tüm vatandaşlarımıza müjdemiz var" diyen Bakan Albayrak, iş yeri kira stopajını yüzde 20'den yüzde 18'e indirdiklerini ifade etti.

BİRÇOK KALEMDE KDV ORANLARI DÜŞÜRÜLDÜ

Bakan Albayrak paylaşımında, "Yolcu taşımacılığı, düğün, nikah organizasyonu, konut bakım onarımı, tamir, kuru temizleme, terzilik gibi esnaf hizmetlerinde KDV'yi %18'den %8'e indirdik. Ayrıca; KDV oranı %8 olan konaklama ve yeme-içme hizmetlerinde ve sinema, tiyatro, müze giriş ücreti gibi kültürel faaliyetlerde KDV'yi %1'e indirdik. Esnafımızı her alanda desteklemek için üzerimize düşeni yapıyoruz. Bu indirimler esnafımıza ve milletimize hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
Rafet yayla 9 ay önce
Maaşlardaki KDV,de düşürünce işçi kesimi biraz nefes alsın