banner2

banner1

banner22

Bilet fiyatları arttı

Adapazarı- Harem arasında sefer yapan iki firmanın aylar süren bilet fiyatı rekabeti son buldu. İki firmanın anlaşmaya varması ile bilet fiyatları yükseltildi.

EKONOMİ 24.01.2020, 15:34 Editör: Ebru Bulut
Bilet fiyatları arttı
banner48

NE OLMUŞTU?

İki otobüs firması birkaç ay önce rekabete girince Adapazarı ile İstanbul Harem arasındaki bilet fiyatları düşmüştü. Rekabet Sakarya SEV firması 35 lira olan Adapazarı-İstanbul Harem yolcu biletini 35 liradan 30 liraya indirmesiyle başlamış aynı firma Ulaştırma Bakanlığına yeniden müracaat ederek yolcuları 20 liradan taşıyacağını taahhüt etmişti. Artan maliyetlere rağmen gelen indirim ikinci bir firmanın da fiyatını düşürmesine neden olmuştu. Sakarya SEV’den sonra Sakarya VİB Turizm’de bilet fiyatlarında indirim için Ulaştırma Bakanlığı’nın Bolu’da bulunan bölge müdürlüğüne müracaat ederek taban fiyat 25, tavan fiyat 18 liradan yolcu taşıyacağını taahhüt etmiş. İkinci firmanın fiyat indirmesinin ardından rekabeti başlatan Sakarya SEV bilet fiyatlarını 15 liraya indirmişti. Adapazarı’ndan İstanbul Anadolu yakasına gidecek yolcular Sakarya SEV ile 15 liraya, Sakarya VİB ile 19 liraya yolculuk yapıyordu.

FİYATLAR YÜKSELTİLDİ

Aylar süren rekabet İki firmanın anlaşması ile son buldu. Buna göre Sakarya-Harem seferleri için SEV Turizm fiyatı 15 liradan 26 liraya, VİB ise fiyatını 19 liradan 30 liraya yükseltti

Yorumlar (0)