banner2

banner1

banner22

Bakkallardan israf çağrısı

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, vatandaşlara israftan kaçınması ve ihtiyacı kadar alışveriş yapılması çağrısında bulundu.

EKONOMİ 14.04.2020, 14:35 Editör: Ebru Bulut
Bakkallardan israf çağrısı
banner48

İSRAFTAN KAÇININ

Her vatandaşın ihtiyacı kadar alışveriş yapmasının bu zorlu süreçte önemli olduğuna dikkat çeken Başkan Akdardağan, “Ülke ve milletçe koronavirüs (COVİD-19) ile olan mücadelemizi sürdürüyoruz. Devletimizin uyarıları gereğince vatandaşlarımız lütfen evlerinde kalmaya devam etsinler. Şehrin bakkal esnaflar olarak ihtiyacı olanların vatandaşlarımızın evlerine kadar hizmet götürüyoruz. Ancak evde kalma psikoloji nedeniyle ihtiyacımız olmayan ürünleri almak veya fazladan almak israfı beraberinde getiriyor. İsraftan kaçınmalı ve ihtiyacımız kadar alışverişi ilke edinmeliyiz.” dedi.

HAYATİ ÖNEM TAŞIYOR

Sokağa çıkma yasağı veya kısıtlı zamanlama nedeniyle vatandaşın gereksiz yere panik yaşamaması gerektiğini vurgulayan Başkan Akdardağan, “Geçtiğimiz hafta sonu getirilen sokağa çıkma yasağında bazı vatandaşlarımız gereksiz yere panik yaşamış ve bol bol alışveriş yapma telaşına kapılmıştır. Bu tür paniklemeler gereksiz ve anlamsızdır. Gerek görüldüğü takdirde bu tür kısıtlamalar devam edecektir. Bakkallarımız hür türlü kurala uyarken, vatandaşımızın da alınan tedbirlere harfiyen uyması ise hayati derecede önemlidir.” şeklinde konuştu.

İHTİYACINIZ KADAR ALIŞVERİŞ YAPIN

Başkan Akdardağan,  “Sokaklarımızın simgesi olan bakkal esnaflarımızda gıda temini rahatlıkla ve oldukça hijyenik bir şekilde yapılabilir. Bakkallarımızda her türlü gıda ve temizlik ürünleri bulunmaktadır. Gereksiz yere yığılma ve fazladan alışveriş yapma düşüncesinde lütfen olunmasın. Vatandaşlarımızdan ricamız ihtiyacımız kadar alışveriş yapılması ve israfın önüne geçilmesidir. Ayrıca gerek duyulmadığı takdirde dışarı çıkılmamalı ve en çok yığılmaların yaşandığı marketler yerine bakkalların tercih edilmesi sağlımız açısından önem taşımaktadır.” dedi.  

Yorumlar (0)