banner2

banner1

banner22

Bakan Selçuk açıkladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, koronavirüs salgını ile mücadele döneminde, mart ayından bu yana 1.003 sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına 2 milyar TL kaynak aktardıklarını açıkladı.

EKONOMİ 17.09.2020, 11:38 Editör: Ebru Bulut
Bakan Selçuk açıkladı
banner48

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt, 81 ilde ve ilçelerde bulunan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına, sosyal yardım faaliyetlerini yürütebilmeleri için her ay düzenli olarak "periyodik pay" adı altında kaynak aktarımında bulunduklarını hatırlattı.

"2 MİLYAR TL PAY GÖNDERDİK"

Koronavirüs ile mücadele kapsamında sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına normalin dışında ek 4 periyodik pay gönderdiklerini anımsatan Selçuk, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla salgın sürecinde vakıflarımıza gönderdiğimiz 715,2 milyon ek kaynak ile birlikte toplam 2 milyar TL periyodik pay göndermiş olduk" dedi.

"VATANDAŞLARIN İHTİYAÇLARINA HIZLI YANIT VERİYORUZ"

Bakan Selçuk, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yapılan yardımların yanı sıra salgın dolayısıyla "dönemsel muhtaçlık" kriterleri taşıyan kişilere de yardımda bulunduklarını belirtti. Selçuk, aktarılan kaynakla sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarının mali imkanlarını güçlendirerek, vatandaşların ihtiyaçlarına daha hızlı ve etkin şekilde yanıt verdiklerini söyledi. Vakıflara gönderilen periyodik paylar hesaplanırken il ve ilçe nüfusu, aktif hane dosyası gibi göstergeler kullanılıyor.

Yorumlar (0)