banner2

banner1

banner22

“Asgari ücretle 15 gün dahi geçinilemez”

TÜRK-İŞ'in Sakaryalı Genel Başkanı Ergün Atalay, asgari ücretle 15 gün dahi geçinilemediğini belirterek, memnun olmayacakları bir teklifin gelmesi durumunda masadan kalkacaklarını söyledi.

EKONOMİ 03.12.2020, 15:10 Editör: Ebru Bulut
“Asgari ücretle 15 gün dahi geçinilemez”
banner48

TEKLİFLER VERİLMEYE BAŞLANDI

Asgari ücretin belirlenmesi için toplantılar başlıyor. Yapılacak 4 toplantının ardından 2021 yılı asgari ücreti belirlenecek. İlk toplantı öncesinde siyasi partilerden farklı teklifler yükseldi. CHP 3 bin lira, İyi Parti 3 bin 100 lira, HDP 4 bin lira, Saadet Partisi ise 8 bin liralık asgari ücret çağrısı yaptı. Kamuoyunda tartışmalar devam ederken TÜRK-İŞ'in Sakaryalı Genel Başkanı Ergün Atalay'dan açıklamalar geldi. Asgari ücretle geçinilmediğini belirten Atalay, memnun olmayacakları bir teklifin gelmesi durumunda masadan kalkacaklarını söyledi. Atalay yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"ASGARİ ÜCRETLE 15 GÜN GEÇİNİLEMEZ"

"Asgari ücretle geçinilmediğini biz biliyoruz, yaşayanlar biliyor. Türkiye'deki tüm kesim biliyor. TÜİK her yıl bir rakam açıklıyor, onu bile alamıyoruz. Yarın ortak bir açıklama yapacağız. Bu ücretle 15 gün dahi geçinme şansı yok. Bugünden itibaren başlasınlar bakalım ay sonuna kadar 2 bin 320 lirayı alsınlar… Denesinler bakalım, kaç gün idare edebiliyorlar.

"RAKAMI BEĞENMEZSEK MASAYI TERK EDERİZ"

İnsanları tebessüm ettirecek bir rakam bekliyoruz. Bu rakamı getirirlerse beraber hareket ederiz. Kabul edeceğimiz rakam varsa, masada oturup evet deriz. Böyle bir rakam gelmezse, ne evet deriz ne konuşuruz. Sözleşmelerde, grev hakkı var... Bir sürü haklar var. Rakamı beğenmezsek, görüşmelere katılmayız."

Yorumlar (1)
Remzi 5 ay önce
Ülke ekonomisini düşünen yok.Muhalefet bol kesen atıyor.Akıllarınca iktidarı zor durumda bırakacaklar.Onlar için ülkenin durumu hiçte önemli değil