banner2

banner1

banner22

'Zorunlu hale gelmeli'

Adabilim Okulları Rehberlik servisi vakıf, dernek ve Kur’an Kursu gibi yaz döneminde eğitim veren kurumları ziyaret edip okulun çalışmalarını anlatarak karşılıklı istişarelerde bulunuyor.

EĞİTİM 22.07.2018, 10:34
'Zorunlu hale gelmeli'
banner48

İSTENİLEN SEVİYEDE DEĞİLİZ 

Son dönemde yaşanan toplumsal olaylar ile birlikte yeni müfredatımızda adab-ı muaşeret ve değerler eğitiminin zorunlu hale gelmesi gerektiğini ifade eden Rehberlik öğretmeni Emrah Yesir; “Bu konuda bir takım gelişmeler yaşansa da henüz maalesef istenilen seviyede değiliz. Biz okul olarak öğrencilerimizin akademik başarıları ile alakadar olduğumuz kadar ahlaki ve kişilik gelişimini de takip ediyoruz.

YAZ EĞİTİM KURUMLARI

Bu anlamda okulumuzda Değerler Eğitimi komisyonumuz yıl içinde birçok çalışmaya öncülük ediyor. Bizde Rehberlik servisi olarak vakıf, dernek ve Kur’an Kursu gibi yaz döneminde eğitim veren kurumları ziyaret ederek yeni ve farklı neler yapabiliriz diye fikir alışverişinde bulunuyoruz. Okulumuzun çalışmalarını anlatıp gerekli rehberlik desteği sağlayabileceğimizi belirterek, bizden beklentileri not alıyoruz. İki taraf adına da verimli bir çalışma olduğu kanaatindeyiz” dedi.

20 ZİYARET YAPACAĞIZ

Ziyaret ettiğimiz birçok kurumdan olumlu dönüşler aldıklarını ifade eden Yesir, toplamda yirmiye yakın eğitim kurumuna ziyaret etmeyi planladıklarını belirterek yeni dönem başlamadan çalışmalarını tamamlayacaklarını söyledi.

 

Yorumlar (0)