banner22

Ziya Öğretmen Felsefe Zümresiyle buluştu

Her hafta farklı eğitim gruplarıyla buluşmalar gerçekleştiren Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, felsefe öğretmenleri zümresiyle çevrim içi toplantıda bir araya geldi.

EĞİTİM 20.12.2020, 13:52
Ziya Öğretmen Felsefe Zümresiyle buluştu
banner48

Zoom platformu üzerinden ülke genelinde yaklaşık 250 felsefe öğretmeninin katıldığı buluşmada Sakarya'yı Felsefe İl Zümre Başkanı Seyhan Bingöl, Adapazarı İlçe Zümre Başkanı Zuhal Kurşun ve Taraklı İlçe Zümre Başkanı Celal Aslan temsil etti. Bakan Ziya Selçuk'un öğretmenleri selamlamasıyla başlayan toplantıda farklı illerden felsefe öğretmenlerinin sunduğu müzik dinletisi büyük renk kattı.

PROJE ÇALIŞMALARI OKULLARIN OLANAKLARI ÖLÇÜSÜNDE YAPILABİLECEK

banner84
Sohbet şeklinde geçen toplantıda üniversite sınavlarında felsefe grubu derslerinden çok az soru çıktığını, bu durumun öğrencilerin felsefe dersine ilgisini azalttığını aktaran öğretmenler ilkokul ve ortaokul düzeyinde felsefe derslerinin verilmesi hâlinde soyut düşünme ve analitik düzlemde öğrencilerin düşünsel gelişimine katkı sağlayacağını dile getirdiler. Öğretmenlerin eğitim-öğretimle ilgili fikirlerini dinleyen Bakan Selçuk, özellikle düşünce atölyeleri proje çalışmalarının okulların olanakları ölçüsünde yapılabileceğini belirtti.

“FELSEFE HER YERDE” ETKİNLİĞİ

Adapazarı Felsefe Zümre Başkanı Zuhal Kurşun, Ziya öğretmeni pandemi süreci bitince açık havada öğrencilerle birlikte yapacakları “Felsefe Her Yerde” etkinliğine davet etti. Toplantıda öğretmenlerin çocuklarıyla da yakından ilgilenen Millî Eğitim Bakanı, Sakaryalı öğretmenlerin davetine severek katılmak istediğini ifade ederek tüm öğretmen, öğrenci ve idarecilere selamlarını gönderdi.


Yorumlar (0)