banner2

banner1

banner22

Yoğun katılım

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ‘Temel Eğitim ve Orta Öğretimde Yapay Zeka Eğitimi’ konulu çalıştay düzenlendi. Birçok eğitimcinin katıldığı çalıştaya Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise görüntülü arama ile katılarak başarılar diledi.

EĞİTİM 19.10.2020, 14:06 Editör: Ebru Bulut
banner48

BAKAN SELÇUK GÖRÜNTÜLÜ ARAMA İLE KATILDI

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Temel Eğitim ve Ortaöğretimde Yapay Zeka Eğitimi Çalıştayı’, Serdivan İlçesinde bulunan Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi’nde yoğun katılımla gerçekleştirildi. Yapay Zeka, küresel eğitim politikaları, 4.0 Endüstri Devrimi, siyasal kampanyalar, geleceğin teknoloji ve istihdam trendleri, dijital diplomasi ve yer markası oluşturma başlıkları üzerine yoğunlaşan çalışmaları bulunan Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Danışmanı Sayın Gökhan Yücel’in de katıldığı çalıştaya Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, telefonla görüntülü arama yaparak katılımcılara başarılar diledi. Bakan Selçuk, “Çok güzel ve bereketli bir çalışma olacak inşallah. Neticelerinin bir an önce hayata geçmesi konusunda temennilerimi belirtmek isterim. Bütün arkadaşlara iyi çalışmalar diliyorum” dedi.

“YAPAY ZEKA İLE İLGİLİ ÇALIŞTAY DÜZENLEDİK”

Gerçekleştirdikleri çalıştayla ilgili olarak kendilerine destek veren herkese teşekkür eden Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, “Teknolojinin hızla değişime uğradığı bu süreçte ‘Yapay zeka’ konusunda çok hızlı değişimler olmaya başladı. Dünyadaki bu hızlı değişim karmaşasının çözümünü ülkemizde eğitim içeriğinde yol haritasının çizileceğine inandığımız için ‘Yapay zeka’ konusu öğrencilerimizin ders programına entegre olsun ve bu süreci nasıl yöneteceklerini bilmelerini istedik. Dijital dünyanın göçmenleri olarak dijital dünyanın yerlilerine uyum içerisinde yaşayabilecekleri bir dünya bırakmanın hayaliydi aslında bu. Bu düşünceyle temel eğitim ve ortaöğretimde yapay zeka ile ilgili bir çalıştay düzenledik ve buradaki arkadaşlarımız bu süreci yönetiyorlar. Herkes için yapay zeka, farklı kariyer planlamaları için yapay zeka, yapay zekanın geliştirilmesi ve denetlenmesi için yapabileceklerimiz ve bunu müfredatımıza nasıl entegre edebiliriz düşünceleriyle ilgili bir çalıştay yapıyoruz. Bu süreci Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un destekleriyle ders programlarında yerini alacak şekilde tamamlamayı umuyoruz. Bu süreçte bize destek olan Bakan Danışmanı Gökhan Yücel’e, Sakarya Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi Bilişim Bölümü ve Eğitim Fakültelerine teşekkür ediyorum. Yapay zeka ile ilgili 2 sene önce Microsoft’un bir zirvesinde yapay zeka ile ilgili sadece Çin’de ders programının olduğunu öğrendiğimiz gün Sakarya’mızda biz bununla ilgili ne yapabiliriz diyerek yol haritası çizmeye çalıştık ve bunu bakanlığımıza ileterek katkı sağlamış olduk. Şu an ilimizdeki bir öğretmenimiz vasıtasıyla bu projeye destek olmaya çalışıyoruz. Milli Eğitim Bakanımızın koordinasyonunda Bakan Danışmanı Gökhan Yücel’in de destekleriyle birlikte diğer illeri de dahil ederek bu projenin en büyük parçalarından bir tanesi olduk” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)