banner2

banner1

banner22

Yeşil Bayrak Ödülleri sahiplerini buldu

TED Sakarya Kolejinin Sakarya il koordinatörlüğünü yaptığı Eko-Okullar Projesi’nin Yeşil Bayrak teslim töreni TED Sakarya Kolejinde gerçekleştirildi.

EĞİTİM 07.07.2021, 16:05 Editör: Ebru Bulut
Yeşil Bayrak Ödülleri sahiplerini buldu
banner48

TED Sakarya Kolejinin Sakarya il koordinatörlüğünü yaptığı Eko-Okullar Projesi’nin Yeşil Bayrak teslim töreni Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ve Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş katılımıyla gerçekleştirildi.

OKULLARA YEŞİL BAYRAK ÖDÜLLERİ TESLİM EDİLDİ

TED Sakarya Kolejinde gerçekleştirilen törende katılımcı okullar Adapazarı Özel Enka İlkokulu, Mehmet Demir İlkokulu, Atatürk İlkokulu, Camili Şehit Yaşar Atay Anaokulu, Özel Sakarya Doğa İlkokulu, Sait Faik Abasıyanık Ortaokulu, Özel Sakarya Yönder İlkokulu, Özel Sakarya Yönder Ortaokulu, Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel İlkokulu ve Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel Ortaokuluna Yeşil Bayrak ödülleri ve katılım sertifikası Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ve Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş tarafından teslim edildi.

EKO-OKULLAR PROGRAMI NEDİR?

Öte yandan Eko-Okullar Programı, okullara çevre eğitimi konusunda yol gösterici bir program sunmasının yanı sıra; program dahilinde yaptıkları çalışmalarda ve verdikleri çevre eğitimiyle üstün başarı sağlamış okullara Yeşil Bayrak ödülü vermesi nedeni ile aynı zamanda bir ödül planı olma özelliğini de taşıyor. Yeşil Bayrak, uluslararası düzeyde tanınan ve saygınlığı olan, çevreye duyarlı okulu simgeleyen bir eko-etiket olmasının yanında; programın uygulanması, öğrencilere çevre konusunda olduğu kadar, yaşamları boyunca kullanacakları ve başarılarını etkileyecek alışkanlıklar kazandırıyor.

Yorumlar (0)