banner2

banner1

banner22

Yeni eğitim öğretim yılı başladı

Sakarya'da yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla öğrenciler okullarına gelerek ders başı yaptı.

EĞİTİM 06.09.2021, 10:25 Editör: Aysima Kortak
Yeni eğitim öğretim yılı başladı
banner48

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan takvimle birlikte öğrenciler bu sabah itibariyle yüz yüze eğitime başladı. Çocukların heyecanı yüzlerine yansırken okullarda koronavirüs kurallarına uyulduğu görüldü. Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte polis ekipleri de okul servislerinde denetimlerde bulundu, araçlar tek tek kontrol edildi.

DENETİM

Okulların açılmasıyla birlikte Sakarya’da trafik yoğunluğu erken saatlerden itibaren etkili olmaya başladı. Aşırı yoğunluktan dolayı bazı kavşaklarda trafik, yer yer durma noktasına geldi. Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü personelleri yoğun olan tüm kavşaklarda görev alarak Trafik akışını sağladı.

‘OKULU ÖZLEDİK’

Okullara ebeveynleri eşliğinde gelen öğrenciler, maske kontrolünün ardından sınıflara alındı. 3'üncü sınıf öğrencisi Ali Eren Şahin, okullar açıldığı için sevindiğini belirterek, arkadaşlarını özlediğini söyledi. Okulun 4'üncü sınıf öğrencisi Mustafa Çetinkaya da okulunu ve arkadaşlarını çok özlediğini dile getirerek, "Okulu çok seviyorum. Arkadaşlarıma da iyi dersler diliyorum." dedi.

Yorumlar (0)