banner2

banner1

banner22

Yarı yarıya azaldı

Yıllardır şikayet ettiğimiz öğretmen açığı atamalar ve tayinlerle yarı yarıya azaldı. İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş “Tayin döneminde Sakarya’ya gelenlerin sayısı gidenlerden fazla oldu” dedi.

EĞİTİM 09.08.2019, 11:52
Yarı yarıya azaldı
banner48
Milli Eğitim Bakanlığı 20 Bin sözleşmeli öğretmen ataması gerçekleştirdi. Kura çekimiyle atama yerlerini öğrenen öğretmenler sevinç gözyaşları döktü. Ülke genelinde 20 Bin öğretmen atamasından Sakarya’ya 364 öğretmen düştü. İller arası tayin döneminde de Sakarya’yı tercih edenlerin sayısında ki artış öğretmen açığını yarı yarıya azalttı.

TERCİH EDİLEN İL
Sakarya il Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş atamalar ve tayinlerle ilgili Haberlisin editörünün sorularını yanıtladı. Durmuş “Bakanlığımızın 20 Bin sözleşmeli öğretmen atamasında Sakarya’da 364 meslektaşımız göreve başlayacak. Rakam sevindirici. İller arası tayin döneminde de şehirden gidenlerin daha fazlası Sakarya’yı tercih etti. Bu durum ayrıca sevindirici. Şehrimizin tercih edilen illerden olması bizleri mutlu etti. Geçtiğimiz yıl bu dönemde 2 bin 117 öğretmen açığımız vardı. Tayin ve atamalarla bu sayı Bin 187’ye düştü. 9 Eylül’de başlayacak eğitim-öğretim döneminde eksiğimizi ücretli öğretmenlerle tamamlayacağız. Kadrolu öğretmen açığımızın yarı yarıya azalması sevindirici” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kura ile ataması yapılan 20 Bin sözleşmeli öğretmenler arasında en çok atananlar sınıf öğretmenleri oldu. İngilizce ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri de en çok atanan branşlardan oldu.
Yorumlar (0)