banner2

banner1

banner22

TED Sakarya Kolejinden Süreç Değerlendirme Toplantısı

TED Sakarya Koleji yönetim kadrosu ve öğretmenleri, Kurucu Akif Yılmaz’ın da katılımıyla süreç değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

EĞİTİM 16.05.2020, 14:54
TED Sakarya Kolejinden Süreç Değerlendirme Toplantısı
banner48

DEĞİŞEN EĞİTİM PROGRAMLARINA HAZIRIZ

Şehrin sevilen iş insanlarından olan ve aynı zamanda TED Sakarya Kolejinin Kurucusu Akif Yılmaz, yaşanan pandemi sürecinin değerlendirildiği toplantıda yönetim kadrosu ve öğretmenlerle buluştu. Toplantıda konuşma yapan Akif Yılmaz, “İnsanlık olarak çok ciddi bir sınavın içindeyiz. Umarım bu süreci en az kayıpla sonlandırıp bir an önce mutlu ve sağlıklı günlere kavuşuruz. Bu zor süreçte Okulumuzun toplum ve velilerde oluşturduğu güven duygusundan oldukça memnunum. Gelecekte Okulumuzun değişen eğitim koşullarına uyum sağlayacağına dair şüphem yok. Geniş ve uygun sınıf düzenlerimiz, mini ormanımız, oldukça geniş bahçemiz ve 750 kişilik kapasiteli geniş yemekhanemizle sosyal mesafenin rahatlıkla korunacağı ve düzenli hale getirdiğimiz dezenfeksiyon işlemlerimizle değişen eğitim koşullarına hazır olduğumuzu belirtmek isterim. Ayrıca uzaktan eğitim sürecinde göstermiş olduğunuz özverili çalışmalarınızdan dolayı da hepinize teşekkür ederim.” dedi.

 ‘’KURUMSAL ÇEVİKLİĞİMİZİ KULLANDIK’’

Toplantıda, gerçekleşen uzaktan eğitim sürecini ve gelecek yılın eğitim şartlarına yönelik fikirlerini beyan eden Okul Müdürü Yelda Özel ise: “16 Mart’ta başladığımız süreç hepimiz için oldukça yeni. Ancak biz kurumsal çevikliğe sahip bir kurum olarak hemen sürece adapte olduk ve süreç doğrultusunda gerekli planlamaları yaparak faaliyete geçtik. Burada önemli olan hiç kuşkusuz ki kurumsal çevikliğinizin kurumsal kimliğinizle uyum içerisinde olması. İçinde bulunduğumuz sürecin sonunda felsefesi, kültürü olan okulların ayakta kalabileceği ve öncü olacağı açıkça görülüyor. Genel Merkezimizin katkılarıyla ve sizlerin çok büyük emekleriyle bu süreci oldukça iyi yönettiğimizi söylemeliyim. Sınavlara katılım oranlarımız, videoları izleme oranlarımız ve online derslere öğrenci katılım oranlarımız sayenizde süreci verimli geçiriyoruz. Salgın bittiğinde toplumu iyileştirmek yine biz eğitimcilere ve sağlık çalışanlarına kalacak. Sağlıklı günlerde buluşmak dileğiyle…” dedi.

Yorumlar (0)