banner2

banner1

banner22

Tatilde de çalmaya devam

Ülke genelinde öğrencilerin uzun süren yaz tatili devam ediyor fakat Adabilim Okulu öğrencileri bu tatil sürecini yeni bir enstrüman çalmayı öğrenerek değerlendiriyor.

EĞİTİM 27.07.2018, 10:06
Tatilde de çalmaya devam
banner48

VERİMLİ BİR TATİL

Okulun müzik öğretmeni tarafından müzik eğilimi olan öğrencilerin hangi enstrümanı kullanmaya yatkın oldukları tespit edilerek birebir ve grup etütlerle müzikal eğitim veriliyor. Bu şekilde öğrenciler hem yeteneklerini pekiştiriyor, hem de yaz tatilini  verimli bir şekilde değerlendirmiş oluyor. Bu eğitimle birlikte ilerleme kaydeden öğrenciler okulun müzik orkestrasına dahil edilerek okulun yıl içindeki programlarında yer alma fırsatı buluyor.  

MÜZİKLE UĞRAŞMANIN FAYDALARI

Çalışmalarla ilgili bilgi veren müzik öğretmeni Seyfi Mutlu müzik dinlemenin ve müzikle uğraşmanın faydalarını çok boyutlu olduğuna dikkat çekerek “Müzik çocuklarımızın kendini ifade etme yeteneklerini geliştirir, estetik, yaratıcı ve yapıcı düşünme kapasitelerini artırır. Bizde okul olarak bu alanda arzusu ve yeteneği olan öğrencilerimize tatilde de etüt vererek gelişimine katkı sağlıyor boş zamanlarını en güzel şekilde değerlendirmiş oluyoruz” dedi.

 

Yorumlar (0)